خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان به ۱۵۲۰۵ تن افزایش یافت

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان به ۱۵۲۰۵ تن افزایش یافت

May 31, 2020 - 15:28

کابل (پژواک، ۱۱ جوزا ۹۹): وزارت صحت عامه، از ثبت ۶۸۰ مورد مثبت ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده و می گوید که با ثبت این رقم، تعداد مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۱۵۲۰۵ تن افزایش یافته است.

داکتر وحیدالله مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که در ۲۴ ساعت گذشته از جمله ۱۱۱۲ مورد مشکوک به ویروس کرونا، ۶۸۰ واقعۀ آن مثبت بوده که بیشترین آن مربوط به کابل مى شود.

وی گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بیمار ویروس کرونا صحت یاب شده که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ۱۳۲۸ تن افزایش یافته است.

موصوف، از وفات هشت بیمار مصاب به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته نیز خبر داده و می گوید که سه نفر در بغلان، دو نفر در هرات، دو نفر در کنر و یک نفر در بلخ جان باخته اند که با ثبت این رقم، شمار مجموعی قربانیان ویروس کرونا در کشور، به ۲۵۷ تن رسید.

مجروح، با اشاره به افزایش روز افزون واقعات مثبت ویروس کرونا، گفت که از جمله  واقعات جدید مثبت کرونا؛ بیشترین واقعات مثبت مربوط به کابل و هرات مى باشد.

معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، دربخشى ازصحبت هايش گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷۱ واقعه مثبت در کابل و ۱۱۱ دیگر در هرات به ثبت رسیده است.

وی همچنان خاطرنشان کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ تن در بلخ، ۳۳ تن در سمنگان، ۲۲ تن در تخار، ۲۱ تن در ننگرهار، ۱۸ تن در لغمان، ۱۱ تن در بغلان، هفت تن در لوگر، شش تن در کنر، در ولایت های بامیان و میدان وردک  دو – دو تن و در ولایت دایکندی یک تن تازه به ویروس کرونا مصاب شده اند.

به گفته وی، با ثبت این رقم، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس  (کوید ۱۹) در افغانستان به ۱۵۲۰۵ تن رسید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan