خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

درافغانستان ۱۵۷۵۰ تن به کرونا مبتلا، ۲۶۵ جان باخته و ۱۴۲۸ تن دیگر صحت یاب شده اند

درافغانستان ۱۵۷۵۰ تن به کرونا مبتلا، ۲۶۵ جان باخته و ۱۴۲۸ تن دیگر صحت یاب شده اند

Jun 01, 2020 - 14:49

کابل (پژواک، ۱۲ جوزا ۹۹): وزارت صحت عامه، از ثبت ۵۴۵ واقعه اى جدید بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده و می گوید که تعداد مجموعی مصاب شدگان به اين در افغانستان به ۱۵۷۵۰ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه، اعلام کرده است که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۶۸ نمونه مشکوک در لابراتوار های ۱۸ ولایت کشور، مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان، ۵۴۵ واقعه آن مثبت تشخیص شد است.

بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، با ثبت ۵۴۵ واقعه مثبت تازه، تعداد مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا درافغانستان به ۱۵۷۵۰ تن افزایش یافته است.

این وزارت، از ثبت هشت واقعه فوتى  و ۱۰۰ واقعه شفایاب بیمار (کوید ۱۹) در ٢٤ ساعت گذشته نیز خبر داده و می گوید که تا اکنون به اثر بیماری کرونا، ۲۶۵ تن جان باخته و ۱۴۲۸ تن دیگر صحت یاب شده اند.

به اساس معلومات مسوولان وزارت صحت عامه، از٥٤٥ واقعۀ جديد ، ۱۱۷ نفر در هرات، ۹۲ نفر در پکتیا، ۶۶ نفر در کابل، ۵۰ نفر در ننگرهار، ۴۸ نفر در سمنگان، ۳۶ نفر در فراه، ۲۲ نفر در سرپل، ۲۰ نفر در بامیان، ۱۷ نفر در لوگر، ۱۴ -۱۴ نفر در  ولايات غور، بدخشان و پنجشیر، ۱۲-١٢ نفر در میدان ‌وردک و فاریاب، چهار نفر در بلخ، سه نفر در کنر، ٢-٢- نفر در لغمان وبادغیس طی ۲۴ ساعت گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan