خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ميک: وزارت داخله هنوزهم از نبود پاليسى ها وميکانيزم هاى مناسب رنج مى برد

ميک: وزارت داخله هنوزهم از نبود پاليسى ها وميکانيزم هاى مناسب رنج مى برد

Jun 01, 2020 - 17:45

کابل (پژواک، ۱۲ جوزا ۹۹):ميک می گوید که هرچند وزارت داخله ۳۵ سفارش آنان را کاملا تطبیق کرده ؛اما هنوز هم از نداشتن پالیسی بهترین روش برای بازسازی سیستم­های دوسیه بندی وسوابق،نبود میکانیزم مناسب برای ظرفیت سازی ونبود کنترول بر مدیریت قراردادها و نظارت از پیشرفت درعملی شدن آن­ها رنج می برد.

کمیتۀ مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه علیه فساد اداری (میک) امروز ۱۲ جوزا، سومین گزارش نظارتی خویش پیرامون وضعیت تطبیق سفارشات مبارزه با فساد اداری را که در گزارش ارزیابی آسیب پذیریهای فساد اداری در وزارت امور داخله آورده شده است، نشر کرد.

گزارش ارزیابی آسیب پذیری های فساد اداری درماه فبروری ۲۰۱۹ به منظور شناسایی اين آسیب پذیری هادرعملکردهای مهم وزارت داخله هم چون مدیریت منابع بشری، تدارکات و لوجستیک تهیه و به نشر رسید.

ميک طى این گزارش ۵۶ سفارش را برای اصلاحات به اين وزارت پیشنهاد نمود  که تا تاریخ ۲۶ ثور ۱۳۹۹ ،وزارت داخله ۳۵ سفارش (۶۳ درصد) را کاملا تطبیق نموده و ۱۰سفارش دیگر(۱۸ درصد) را قسما تطبیق کرده و همزمان، ۱۱ سفارش باقیمانده (۲۰ درصد) باقيمانده به چندین دلیل آرشیف شده اند.

یافته های عمده دروزارت داخله نشان ميدهد  که سیستم پرداخت معاشات کارکنان افغانستان در اينوزارت در حال تطبیق شدن است، در حالی که صلاحیت تشکیل و مادل­های (طرح) استخدام این سیستم بالای همۀ کارمندان جدید اعمال میگردد. تا تاریخ ۱۵ می ۲۰۲۰ ، سوابق ۸۲۷،۱۲۲ کارمند درسیستم ادغام گردیده و واجد شرایط پروسس معاشات می باشند.

منبع درادامه می نویسد که وزارت داخله قصد دارد تا استفاده از مادل (طرح)  پرداخت سیستم پرداخت معاشات کارکنان را تا ماه جولای ۲۰۲۰ آغاز کند.

به نقل از این گزارش، معلومات مربوط به سوابق کارمندان درسیستم پرداخت معاشات کارکنان افغانستان وارد شده و اسکن اسناد مربوطه ادامه دارد. تاکنون اسناد یا سوابق ۲۵ هزارکارمند به شکل دستی وارد شده و درسیستم با پيشتیبانی ۲۰۰کارمند خانم دیتا انتری نيزذخیره شده است.

در بخشى  ازاين گزارش آمده است که فورم ارزیابی عملکرد کارمندان بازبینی و معیاری شده است.

منبع می نویسد:«با اين حال آمار وزارت داخله نشان می دهد که شمار ترفیعات فوق العاده از ۲۰۰۰ در سال ۱۳۹۴ به ۱۰۰ مورد در سال ۱۳۹۷ و تنها ۹ مورد در ۱۳۹۸ کاهش یافته، که همه مطابق با قانون ذاتی پولیس انجام پذیرفته است.افزون بر این، روند ترفیع امن تر شده و از محرمیت آنها اطمینان داده شده است، به ویژه برای بست های دارای رتبه ها و درجات پايین تر.»

به همين گونه سیستم مدیریت موجودی های اصلیCoreIMS ))با پشتیبانی مالی و عملیاتی قوماندانی انتقال مسوولیت امنیت برای افغانستان درحال حاضر شامل اقلام تخصصی سلاح ها، وسایل نقلیه و غیره و اقلامی بدون شماره مسلسل از قبیل یونیفورم ها، فرنیچر و پرزه جات می گردد.

گزارش خاطرنشان کرده که سیستم ياد شده از میان ۹۴ موقعیت لوجستیکی در نظر گرفته شده به ۲۵ موقعیت گسترش یافته است.

منبع می نویسد :«افزون برآن مدیریت معلومات مربوط به تدارکات پیرامون قراردادهای اجناس و خدمات در مراحل مختلف اکنون به خوبی تنظیم شده است و معلومات در ویب سایت سیستم تدارکات الکترونیک و باز دولت افغانستان AGEOPS ))قرار دارد، که در آن شمار مجموعی قراردادهای به نشر رسیده ۲۶۴ قرارداد تا ۱۵ می ۲۰۲۰ میباشد.»

درادامه همچنان گفته شده است که روش های تدارکات منبع واحد تا حدی محدود شده و بر بنیاد قوانین و مقررات نافذۀ وزارت و نیزقوانین، مقررات و پالیسی های ادارۀ تدارکات ملی به شمول اعلان داوطلبی ها ازطریق رسانه ها و ويب سایت وزارت داخله و نیز پروسه های ارزیابی، کمتر از این روش استفاده می شود.

بخش های که کمتر کارگرديده و یا هیچ کار نشده است.

منبع همچنان می نویسد که ریاست تدارکات باید یک سروی خدمات مشتریان را انجام دهد تا مسائلی را  برای همۀ کسانی که به هر شکل به پروسۀ فعلی تدارکات وزارت ارتباط داشته، مهم بوده اند، جستجو و شناسایی کند.

هم چنان دراين گزارش اظهارنگرانى شده که ظرفیت سازی در وزارت داخله از نبود یک میکانیزم مناسب برای ارزیابی منظم نیازمندی های آموزشی و تهیه و عملی ساختن پلان های آموزشی رنج می برد.

افزون براین گفته شده است که دراين وزارت یک روش برای ارزیابی اثرگذاری آموزش های ارائه شده برای کارمندان خود ندارد.

در گزارش اضافه شده است که تطبیق پلان های عملی سیستم های معلوماتی ازقبیل سیستم پرداخت معاشات کارکنان افغانستان و سیستم مدیریت موجودی های اصلی پیوسته تاخیراتی را تجربه کرده است.

منبع می نویسد:«وزارت داخله هم چنین از نبود کنترول بر مدیریت قراردادها و نظارت از پیشرفت درعملی شدن خدمات قراردادها رنج میبرد. همزمان، مفتشان داخلی هرگز از سیستم های معلوماتی وزارت تفتیش نکرده اند زیرا ظرفیت لازم برای راه اندازی تفتیشات مطابق با معیارهای بین المللی تفتیش از قبیل معیارهای تفتیش داخلی معرفی شده از سوی مفتشان داخلی بین المللی را ندارد. »

به نقل از گزارش:« ساده سازی عملکرد مدیریت منابع بشری به خوبی انجام نمی شود. در عوض، معمولا قسما یا به گونۀ پراگنده انجام می شود که غالبا به تعدیلات پیوسته و چندباره در نرم افزار سیستم پرداخت معاشات کارکنان افغانستان می انجامد؛ این خود دلیلی برای سرعت پایین تطبیق سیستم پرداخت معاشات کارکنان افغانستان با وجود تهیۀ نسخۀ اولیۀ پلان عملی در ماه اپریل ۲۰۱۷ میباشد.»

ميک درادامه گفته است که ریاست لوجستیک اين وزارت هنوز "پالیسی بهترین روش" را برای بازسازی سیستم های دوسیه بندی و سوابق نتوانسته پیش نویس کند که این امر شامل مشخص سازی اقدامات امنیتی دربارۀ قابلیت دسترسی به دوسیه ها و اسناد، آرشیف کردن سوابق غیرجاری برای پیشگیری ازخطرات احتمالی مربوط به گم شدن، سوءاستفاده و تعدیلات ویا تخریب غیر ضروری میباشد.

منبع می نویسد که کمیتۀ نظارت وارزیابی سفارشات متعددی رابرای تشخیص، نظارت و پاسخ به هرآسیب پذیری فساد اداری شناسایی شده در ریاست های تدارکات، لوجستیک و منابع بشری پیشنهاد کرده است.

همچنان گفته شده است که اين کمیتۀ به گونۀ منظم از روند تطبیق این سفارشات نظارت خواهد کرد و وضعیت هر سفارش را به نشر خواهد رساند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan