خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

خلیلزاد: با حکومت افغانستان در مورد مکان و تاریخ مذاکرات بین الافغانی صحبت می کنیم

خلیلزاد: با حکومت افغانستان در مورد مکان و تاریخ مذاکرات بین الافغانی صحبت می کنیم

Jun 02, 2020 - 17:57

کابل (پژواک، ۱۳ جوزا ۹۹): زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان، روند رهایی زندانیان و کاهش خشونت ها را پیشرفت خوانده می گوید که در مورد مکان و تاریخ مذاکرات بین الافغانی با حکومت افغانستان گفتگو می کند.

این اظهارات را زلمی خلیلزاد پس از سفرش به افغانستان و منطقه روز طی کنفرانس خبری مشترک با سخنگوی وزارت خارجه امریکا در واشنگتن ابراز کرد.

او می افزاید، قبلاً که در همین جا با خبرنگاران صحبت کردیم، پس در افغانستان خشونت ها زیاد و پروسه رهایی زندانیان هم با مطابق با توقع ایشان نبود.

اما او می گوید، اکنون وضعیت تغییر کرده، در عید گذشته طالب ها و حکومت افغان اتش بس کردند و خشونت ها کاهش یافت.

خلیلزاد می گوید که بعد از عید نیز خشونت ها کم بوده و رهایی زندانیان سریع شده است، حکومت حدود ۲۵۰۰ زندانی طالب و طالبان نیز ۴۰۰ زندانی حکومت را رها کردند.

نماینده ویژه امریکا می گوید که اکنون باید تمرکز بالای  مذاکرات بین الافغانی اغاز می شود، بخاطریکه این کار برای صلح افغانستان از همه مهمتر است.

او می گوید که دولت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی هیت مذاکره کننده همه شمول را تعیین کرده است.

خلیلزاد همچنان از کاهش بحران سیاسی افغانستان ابراز خوشی کرد و گفت که اکنون هر دو مقام افغان یکجا کار می کنند.

او می گوید: ((همرای مقام های افغان اکنون بر این کار می کنیم که مذاکرات بین الافغانی در کجا و چی وقت اغاز شود و در این مذاکرات جامعه جهانی چی نقش بازی خواهند کرد.))

به گفته او، اکنون فرصت خوبی است، اما در آینده چالش ها و مشکلات خواهد بود، اما ابراز خوشی کرد که در نتیجه به مذاکرات بین الافغانی راه هموار خواهند شد.

به گفته او، قبل از اغاز مذاکرات بین الافغانی تلاش می شو که هر دو طرف زندانیان وعده شده را رها کند و سطح خشونت ها همچنین در سطح پایین قرار گیرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan