خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​درهفتۀ گذشته بیش از ۶۱۰۰ تُن زباله، به بیرون از شهرکابل انتقال شده است

​درهفتۀ گذشته بیش از ۶۱۰۰ تُن زباله، به بیرون از شهرکابل انتقال شده است

Jun 02, 2020 - 11:13

کابل(پژواک، ۱۳ جوزا ۹۹): شاروالی کابل می گوید که طی حشر تنظیفی، بیش از ۶۱۰۰ تُن زباله را ازنواحى مختلف شهرکابل جمع آوری و به بیرون از شهر انتقال شده است.

در خبرنامه ای شاروالی کابل که ا مروز به نشر رسیده، آمده است که این مقدار زباله در یک حشر تنظیفی، از ۲۲ ناحیه شهرکابل جمع آوری و دور از شهر منتقل گردید است.

بر بنیاد معلومات شاروالی کابل، در این حشر تنظیفی، انبارهای کثافات موجود در شهر، توسط ده ها کارمند و واسطه تنظیف شاروالی کابل جمع آوری گردیده که در نتیجه سیمای شهر تغییر کرد.

شاروالی کابل می گوید که تلاش جریان دارد تا جهت مدیریت بهتر زباله های شهرکابل، جمع آوری وانتقال زباله ها روزانه از ۱۷۰۰ تُن متریک تا ۲۰۰۰ تُن متریک افزایش یابد.

به گفته شاروالی کابل، طبق برنامه های تهیه شده، علاوه بر کار های روز مره برای جمع آوری و انتقال زباله های شهر، در هر هفته دو ناحیه را تحت عملیات گسترده تنظیفی قرار میدهد تا عقب مانی های تنظیفی خویش را که به دلایل متعددی وجود دارد، جبران نماید.

این نهاد همچنان می گوید که پرسونل تنظیفی آن با تعهدی که در امر خدمتگذاری برای تامین صحت و سلامتی در زندگی شهروندان دارد؛ زحمات زیاد را متقبل می شوند و از این رو از شهروندان کابل توقع می رود تا از پراگنده ساختن زباله ها جدآ خودداری کنند.

شهروندان کابل نیز از این اقدام شاروالی کابل اظهار سپاس کرده و خواستار ادامه این روند شدند.

فیضان الله یکتن از شهروندان کابل، با اظهار سپاس از شاروالی کابل جهت راه اندازی حشر گسترده تنظیفی در شهر، خواستار ادامه این روند شد.

وی، با بیان این که شاروالی کابل به تنهایی توان پاک کاری شهر را از کثافات ندارد، می گوید که مردم باید در پاکی شهر با کارمندان تنظیف همکاری کنند تا شهر از کثافات پاک گردد.

موصوف، از خانواده ها و دکانداران خواست که کثافات شان را در زباله دانی بریزند تا شهر پاک و عاری از کثافات داشته و از تعفن جلوگیری صورت بگیرد و مردم از شیوع امراض مصئون بمانند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement