خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​سه میلیون مبتلايان به ويروس کرونا درجهان دوباره صحت یاب شده اند

​سه میلیون مبتلايان به ويروس کرونا درجهان دوباره صحت یاب شده اند

Jun 03, 2020 - 11:08

کابل ( پژواک، ۱۴ جوزا ۹۹): به اساس گزارش ها، رقم صحت یاب شده گان از ویروس کرونا درجهان به سه میلیون رسید و نزدیک به شش ونیم میلیون نفرمبتلا گرديده اند.

ویروس کرونا حدود پنج ماه قبل نخست درشهر اووهان چین شيوع پيدا کرد که اکنون به بیش از ۲۰۰ کشور و مناطق جهان منتشرگرديده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی و امریکا با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند؛ تا چاشت امروز در تمام جهان بیش از شش  میلیون  و ۴۰۰ هزار تن به این ویروس مبتلا شده اند.

این منبع افزوده است که تا کنون به اثرابتلا به ویروس کرونا حدود ۳۸۲ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی  حدود سه میلیون  تن در جهان پس ازابتلا به ویروس کرونا  دوباره صحت ياب گرديده  و به زندگی عادی خود برگشته اند.

بیشترین تلفات را امریکا متقبل شده که در آن کشور تا حال یک میلیون و۸۸۰ هزار تن مصاب و ۱۰۸ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا ؛ روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند در برازیل بیش از ۵۵۸ هزار  و در روسیه ۴۲۳ هزار مبتلا شده اند، اما در برازیل ۳۱ هزار تن و در روسیه ۵۰۰۰  هزار جان های خود را از دست داده اند.

هم چنان پس ازین سه کشور، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، هندوستان، فرانسه، جرمنی و کشور پیرو زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت در حال گسترش است که تا کنون  حدود ۱۷هزار تن مبتلا، ۲۷۰ تن جان باخته و حدود۱۴۰۰  تن دوباره بهبود یافته اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan