خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان اندخوی: وضعیت امنیتی ولسوالى ما خيلى نگران کننده است

باشندگان اندخوی: وضعیت امنیتی ولسوالى ما خيلى نگران کننده است

Jun 04, 2020 - 17:27

میمنه(پژواک، ۱۵ جوزا ۹۹):مسوولین حکومتی، فعالین مدنی و باشنده گان ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب، از بدتر شدن اوضاع امنیتی، افزایش ترور، قتل، سرقت های مسلحانه دراين ولسوالى ابراز نگرانی نموده، خواهان رسیدگی این مشکلات شان شدند.

آنان می گویند، تا زمانی که تغییرات در سطح مسوولین امنیتی به وجود نیاید وضعیت بیشتر از این وخیم و زمینه براى نفوذ و تسلط مخالفین مسلح مساعد می گردد.

این نگرانی ها پس از آن مطرح میشود که افراد مسلح، شب گذشته یک کارمند گمرک آقینه را در منزلش به قتل رسانده ،خانمش را زخمی ساختند و یک جسد قطعه قطعه شده که در بین یک بکس جاسازی شده بود از مرکز شهر اندخوی به دست آمد.

قدرت الله مخدوم یکی از باشنده گان اندخوی به آژانس خبری پژواک گفت که، افراد مسلح دیشب مامایش را در خانه اش کشتند و خانمش را مجروح ساختند.

زلمی عزیزی مسوول نهاد های مدنی ولسوالی های چهارگانه اندخوی به پژواک گفت که، اوضاع در اندخوی نگران کننده است، قتل، ترور، وحشت و سرقت های مسلحانه به اوج رسیده، از جانب دیگر حدود ۶۰ درصد جغرافیای اندخوی از کنترول دولت خارج است ،حتا مخالفین مسلح در ساحه دولت حضور می یابند و کسی را که کار داشته باشند به راحتی از خانه اش می برند.

وی علاوه نمود که، تمام مشکلات و چالشها از ضعف و ناتوانی مسوولین امنیتی به وجود آمده در بین جامعه اندخوی وحشت خلق گردیده تمایل مردم بخصوص از جوانان به طرف مخالفین مسلح بیشتر شده اگر در سطح رهبری نهاد های امنیتی تغيیرات کلی نیاید عمر حکومت کوتاه خواهد بود.

او افزود که، قتل کارمند گمرک آقینه و به دست آمدن جسد مجهوالهویه و قطعه قطعه شده که تا کنون عاملین آن شناسایی و باز داشت نشده اند همه را نگران ساخته است.

سلطان محمد سنجر ولسوال اندخوی نگرانی های باشنده گان اندخوی و فعالین مدنی را در مورد افزایش قتل، ترور و سرقت های مسلحانه پذیرفته می گوید که، مسوولین سکتور های امنیتی ضعیف اند مطابق لایحه وظایف عمل نمی کنند و همچنان به تناسب جغرافیه و چالشهای امنیتی، نیروی امنیتی و امکانات لازم وجود ندارد.

وی افزود که، بار بار مشکلات و چالشها را به رهبری ولایت و سکتور های مربوط شریک ساخته و طالب هدایت شد، اما کسی برای رفع آن اقدام ننمود.

در عين حال جنرال غیب الله سادات قوماندان امنیه فاریاب انتقاد، شکایت و نگرانی مردم اندخوی را در قبال وضعیت امنیتی می پذیرد، اما می گوبد که برنامه های روی دست دارند به زودی اصلاح در سکتور های امنیتی به وجود خواهد آمد.

.طبق یک خبر دیگر، در حمله طالبان مسلح در منطقه صوفی قلعه ولسوالی قیصار یک پوسته سقوط نموده ۹ تن از طرفین کشته، زخمی و لادرک شدند.

عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات پولیس فاریاب با تایید این خبر گفت که، شب گذشته طالبان پوسته صوفی قلعه را در قیصار سقوط دادند سه سرباز مشمول یک سرباز اردو، پولیس و خیزش مردمی جان باخته و یک تن از نیروهای امنیتی لادرک می باشد.

یورش افزود که، در جریان درگیری ۵ طالب مسلح نیز کشته و زخمی شدند.

در همین حال، عبدالله معصومی ولسوال خواجه سبزپوش می گوید که، صبح امروز طالبان مسلح با سلاح تک تیر انداز یک سرباز اردوی ملی را مجروح ساختند سپس درگیری کوتاه صورت گرفت در نتیجه یک فرد ملکی بنام غلام سرور از قریه تپه فشلاق جان باخت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan