وزارت زراعت از ساخت ده ها پروژه زراعتی در ولایت هلمند خبرداد

کابل(پژواک،۱۷ جوزا ۹۹): وزارت زراعت از آغازکار پیش۱۵۵ باب کشمش خانه و ۴۸ ذخیره پیاز در ولایت هلمند خبرداده، می گوید که از طریق این پروژه برای هزاران تن زمینه کارمساعد می گردد.

در خبرنامه اى زراعت، مالداری وآبیاری که در دسترس آژانس خبری پژواک قرارگرفته آمده است که کار ساخت این پروژه ها که شامل ساخت ۱۵۵ باب کشمش‌­خانه و ۴۸ ذخیره‌ صفر انرژی پیاز می‌شود، امروز شنبه ۱۷جوزا  آغاز شد.

منبع می نویسد که این پروژه‌ها از سوی وزارت زراعت، توسط شوراهای انکشافی مردمی و به منظور مدیریت بهتر محصولات زراعتی دهقانان، در جریان دو ماه آینده عملی می‌شوند.

زلمی الکو، رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هلمند می‌گوید که با تطبیق این پروژه‌ها، محصولات انگور و پیازباغداران ودهقانان به صورت بهترمدیریت می‌شود و برای فروش در وقت بهتر آماده می‌گردد.

وی افزود که با تطبیق این پروژه‌ها به صورت مستقیم برای ۱۸۴۰ تن  وبه صورت غیرمستقیم برای چهار هزار تن در هلمند زمینه‌ کار فراهم می‌شود.

منبع می نویسد که ۹۰درصد هزینه‌ تطبیق این پروژه‌ها برای دهقانان و باغداران توسط وزارت
زراعت و تنها ۱۰ درصد توسط دهقانان پرداخته می‌شود.

به نقل از خبرنامه، ساخت کشمش‌خانه‌ها و ذخیره‌خانه‌های پیاز در هلمند، افزون بر این که زمینه‌ی فروش به موقع محصولات یادشده‌ی دهقانان و باغداران و رُشد اقتصادآنان را فراهم می‌کند، در کاهش کشت کوکنار نیز اثرگذار است.

تبصره کنيد