خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در جهان چهارصد هزار بیمارمبتلا به کرونا فوت کرده اند

در جهان چهارصد هزار بیمارمبتلا به کرونا فوت کرده اند

Jun 07, 2020 - 10:35

کابل ( پژواک، ۱۸ جوزا ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد وفيات  ناشى از ویروس کرونا در جهان به ۴۰۰ هزار تن رسیده که بیشترآنها در امریکا می باشند.

ویروس کرونا حدود پنج ماه قبل نخست ازشهر اووهان چین آغازشد که اکنون به بیش از ۲۰۰ کشور و مناطق جهان گسترش يافته است.

در ماه های نخست، بیشتر از همه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی و امریکا با سرعت درحال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا امروز در تمام جهان نزدیک به هفت میلیون تن به این ویروس مبتلا شده اند.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا چهار صد هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی  حدود چهارمیلیون و ۴۱۳ هزار تن در جهان پس ازابتلا به ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

بیشترین تلفات را امریکا متقبل شده که در آن کشور تا حال نزدیک به دو میلیون تن مصاب و ۱۱۱ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا؛  روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند در برازیل بیش از ۶۷۶ هزار  و در روسیه ۴۵۹ هزار مبتلا شده اند، اما در برازیل ۳۶ هزار تن و در روسیه ۵۷۰۰  تن جان های خود را از دست داده اند.

هم چنان هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، هندوستان، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران  و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت در حال گسترش است که تا اکنون  حدود ۲۰هزار تن مبتلا، ۳۲۰ تن جان باخته و حدود دو هزار  تن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement