خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به هفت میلیون تن رسید

تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به هفت میلیون تن رسید

Jun 08, 2020 - 10:13

کابل ( پژواک، ۱۹ جوزا ۹۹): به اساس گزارش ها،  تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به هفت میلیون رسیده است که تنها دو میلیون بیمار در امریکا می باشد.

ویروس کرونا حدود پنج ماه قبل نخست از شهر اووهان چین آغاز شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی و امریکا با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا صبح امروز در تمام جهان بیش از هفت میلیون تن به این ویروس مبتلا شده اند.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا ۴۰۶ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی  حدود چهار ونیم میلیون تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

بیشترین تلفات را امریکا متقبل شده که در آن کشور تا حال دو میلیون تن مصاب و ۱۱۲ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا ، روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند در برازیل بیش از ۶۸۵ هزار  و در روسیه ۴۷۵ هزار مبتلا شده اند، اما در برازیل ۳۷ هزار تن و در روسیه شش هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

هم چنان هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، هندوستان، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران  و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون  بیش از ۲۰هزار تن مبتلا، ۳۶۰ تن جان باخته و حدود دو هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement