خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت مالیه بعد از انتقادها شماری از بست های این وزارت را به اعلان سپرد

وزارت مالیه بعد از انتقادها شماری از بست های این وزارت را به اعلان سپرد

Jun 09, 2020 - 16:14

کابل (پژواک، ۲۰ جوزا ۹۹): وزارت مالیه می گوید که شماری از بست های اول و دوم به منظور استخدام از طریق رقابت آزاد به شکل رسمی به کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی سپرده شده است.

این در حالی است که به اساس یک خبر آژانس خبری پژواک، از شش سال به این طرف بست های اول و دوم معینیت عواید و گمرکات این وزارت از طریق کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی به رقابت گذاشته نشده است.

یک منبع به پژواک گفت: «بست های یاد شده، بست های مهم و عایداتی است و تمام تقرری های در بدل پول، معامله، روابط و رشوت صورت می گیرد.»

شمروز خان مسجدی سخنگوی وزارت مالیه در ۲۰ جوزا به پژواک گفت که در حدود ۲۰ بست به هدف آوردن تغییر مثبت، تعهد حکومت با همکاران بین المللی به ممنظور تامین شفافیت و تطبیق قانون ادارات ملکی به رقابت گذاشته شده است.

به گفته او، از میان بست که به رقابت گذاشته شده است که ۱۳بست آن مربوط به ریاست های این وزارت، دوبست مشاوریت، دو بست مستوفیت و سه بست معاونیت می باشد.

مسجدی می گوید که در مرحله بعدی شماری از بست های معنییت عواید و گمرکات به رقابت گذاشته می شود تا در بست های یاد شده افراد به اساس پروسه شفاف استخدام شوند.

فرید احمد سخنگوی کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی می گوید که در چند سال گذشته شماری از بست های وزارت مالیه به رقات گذاشته نشده که این کمیسیون در مورد نگرانی دارد.

او به پژواک گفت که کمیسیون تلاش دارد تا تمام بست های این وزارت به رقابت گذاشته تا تمام مردم از حق شان مستفید شوند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement