خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​تعداد بیماران ویروس کرونا در امریکا به بیش از دو میلیون تن رسید

​تعداد بیماران ویروس کرونا در امریکا به بیش از دو میلیون تن رسید

Jun 10, 2020 - 11:21

کابل ( پژواک، ۲۱ جوزا ۹۹): به اساس گزارش ها،  تعداد بیماران ویروس کرونا در امریکا به بیش از دو میلیون  تن رسیده و حدود ۱۱۴ هزار نفر از اين بیماری دراین کشور جان باخته اند.

ویروس کرونا حدود پنج ماه قبل نخست از شهر اووهان چین آغاز شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی و امریکا با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا صبح امروز در تمام جهان بیش از هفت میلیون و ۳۲۷ هزار تن به این ویروس مبتلا شده اند.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا ۴۱۳ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی  حدود سه میلیون و ۶۲۰ هزار تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

بیشترین تلفات را امریکا متقبل شده که در آن کشور تا کنون بیش از دو میلیون تن مصاب و ۱۱۴ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا ؛ روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند در برازیل بیش از ۷۴۲ هزار  و در روسیه ۴۸۵ هزار مبتلا شده اند؛ اما در برازیل ۳۸ هزار تن و در روسیه بیش از شش هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

هم چنان هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، هندوستان، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران  و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون  بیش از ۲۱هزار تن مبتلا، ۳۸۰ تن جان باخته و حدود دو هزار ۶۰۰ تن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement