خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مراکز تحصیلات عالی ،بعد از ختم دورۀ قیود صنوف تشدیدی حضوری برگزارمى کنند

مراکز تحصیلات عالی ،بعد از ختم دورۀ قیود صنوف تشدیدی حضوری برگزارمى کنند

Jun 14, 2020 - 11:55

کابل(پژواک،۲۵جوزا۹۹):وزارت تحصیلات عالی می گوید مراکز تحصیلات عالی دولتی و خصوصی، بعد از ختم دوره اى قیود در گشت و گذار، مکلف به برگزاری صنوف تشدیدی حضوری بین ۸ تا ۱۰هفته می باشند. 

به دلیل شیوع ویروس کرونا درکشور، امسال دروس حضوری در مراکز تحصیلات عالی دولتی و خصوصی آغازنگرديد و درحال حاضر اکثرمراکز تحصیلی دولتی و خصوصی ، دروس را از طریق آنلاین آغاز کرده اند.

چند روز قبل حکومت اعلام کرد که به دلیل شیوع سریع ویروس کرونا درکشور،  دروس حضوری مراکز تعلیمی و تحصیلی تا سه ماه دیگر آغاز نمی گردد.

در خبرنامه مطبوعاتی، وزارت تحصیلات عالی که امروز ۲۵ جوزا  منتشرشده،به نقل ازسید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی گفته شده است که سیستم دروس آنلاین به اساس نیاز به حیث مُمد درسی و برای انتقال دانش و مشغولیت مفید برای محصلان روی  دست گرفته شده است.

وی با قدردانی از نهاد های تحصیلی که با استفاده از تکنالوژی معلوماتی دروس آنلاین را آغاز کرده اند گفته است که دوره آموزشی سمستر وار محصلان می تواند با یک دوره تشدیدی آموزش حضوری چند هفته یی تکمیل گردد.

وی افزود که به همین منظور طرحی دو گزینه یی جهت رفع مشکلات نهاد های تحصیلات عالی خصوصی و زمینه سازی تکمیل دروس محصلان در سال جاری روی دست گرفته شده است.

شهید زاده همچنان از ریاست اتحادیه پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خواست که با در نظر داشت شرایط موجود در کشور راه­کارهای شان را در رابطه به تخفیف فیس ها در نهاد های تحصیلی نیز ارائه نمایند.

در خبرنامه آمده، قرار است در جلسۀ بعدی بالای طرح مشترک آغاز و ختم سمسترهای تحصیلی در سال جاری و سایر برنامه ها در خصوص نهاد های تحصیلات عالی خصوصی تصامیم لازم اتخاذ و به منصه اجرا گذاشته شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan