خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمپاین بزرگ آگاهی دهی عامه به خاطر مجادله با ویروس کرونا در کابل آغاز گردید

کمپاین بزرگ آگاهی دهی عامه به خاطر مجادله با ویروس کرونا در کابل آغاز گردید

Jun 14, 2020 - 18:30

کابل(پژواک، ۲۵ جوزا ۹۹): والی کابل، از آغاز کمپاین بزرگ آگاهی دهی عامه به خاطر مجادله با ویروس کرونا در کابل خبر داده و می گوید که به دلیل عدم رعایت رهنمودهای صحی توسط شهروندان، روزانه ده ها تن از اثر این بیماری جان هاى شانرا ازدست ميدهند.

محمد یعقوب حیدری، والی کابل که امروز در یک نشست خبری در کابل صحبت می کرد، گفت که امروز رسماً دور دوم کمپاین سه روزه ی آگاهی دهی درمورد ویروس کرونا در ۲۲ ناحیه شهر کابل آغاز گردید.

وی افزود: «امروز تیم های آگاهی دهی به شکل سیاررفته و آگاهی دهی می کنند، پس از این به قریه های ولسوالی ها می روند.»

وى افزود که هزاران جوان به منظور آگاهی دهی برای پیشگیری از ویروس کرونا جذب می شود تا خانه به خانه بروند و برای مردم در مورد مجادله با ویروس کرونا، آگاهی دهی کنند.

حیدری، از مصاب بودن میلیون ها شهروند به ویروس مهلک کرونا، خبر داده و می گوید که بخاطر عدم رعایت رهنمودهای صحی، روزانه ده ها تن به اثر این بیماری فوت می کنند.

والی کابل، با انتقاد از عدم رعایت رهنمودهای صحی از سوی شهروندان گفت: «چندین بار خودم از هزاران دکاندار و صدها فروشگاه و رستورانت تقاضا کردم که توصیه های صحی را در نظر بگیرند؛ اما متاسفانه دیده می شود که نه تنها رعایت نمی شود، بلکه با بی پروایی تخلفاتی را که مستقیم ضرر بزرگی را به خود و جامعه وارد می کند، انجام می دهند.»

وی، گسترش ویروس کرونا را یک فاجعه بزرگ عنوان کرده و از شهروندان  کابل که علیه آن مجادله کنند.

 والى کابل درحالى ازاغاز کمپاين بخاطر آگاهى دهى درمورد شيوع ويروس کرونا خبرميدهد که به اساس معلومات وزارت صحت تا امروز ۲۴۷۶۶ مورد مثبت ویروس کرونا در کشور تشخیص شده که از این میان، ۴۷۲۵ تن بهبود یافته و ۴۷۱ تن نیز جان باخته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan