خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بیماران کرونا در جهان به هشت میلیون تن رسید

تعداد بیماران کرونا در جهان به هشت میلیون تن رسید

Jun 16, 2020 - 10:21

کابل (پژواک، ۲۷ جوزا۹۹): به اساس گزارش ها،تعداد بیماران کرونا در جهان به هشت میلیون تن رسیده است که بیشترین آنان درامریکا است.

ویروس کرونا حدود پنج ماه قبل نخست در شهر اوهان چین شیوع کردو اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا شدند و جان باختند، اما اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشورهای اروپایی، امریکا و شمار کشورهای آسیاییبا سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا صبح امروز در تمام جهان بیش از هشت میلیون و یک صدهزار تن به این ویروس مبتلا شده اند.

این منبع می افزاید که تا اکنون از اثر ویروس کرونا ۴۳۹ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی بیش از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

بیشترین تلفات را امریکا متقبل شده است، در امریکا تا حالبیش از دو میلیون و ۱۸۰ هزار تن مصاب و ۱۱۸ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند؛ در برازیل بیش از ۸۹۱ هزار و در روسیه ۵۳۷ هزار تن به این بیماری مبتلا شده اند، اما در برازیل ۴۴ هزار تن و در روسیه بیش ازهفت هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

همچنان هندوستان، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایرانو ترکیه کشورهای هستند کهبه دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون بیش از ۲۵هزار تن به آن مبتلا شده و از این میان ۴۸۰ تن جان باخته و حدود پنج هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement