خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پرداخت ‌۶۳۴.۶ میلیون افغانی قرضه زراعتی منظور شد

پرداخت ‌۶۳۴.۶ میلیون افغانی قرضه زراعتی منظور شد

Jun 17, 2020 - 19:29

کابل (پژواک، ٢٨ جوزا ٩٩): وزارت زراعت می  گوید که جلسه‌ی کمیته‌ی منظوری قرضه‌های زراعتی، پس از دریافت معلومات ارائه‌شده و پاسخ‌های قناعت‌‌بخش به سوالات اعضای کمیته، ارائه‌ی ‌۶۳۴.۶ میلیون افغانی قرضه‌ی زراعتی را منظور و تأیید کرد.

در خبرنامه منشتر شده وزارت زراعت که کاپی آن به دسترس اژانس خبری پژواک قرار گرفته آمده است، جلسه‌ی کمیته‌ی منظوری قرضه‌های صندوق انکشاف زراعت در وزارت زراعت، به ریاست محبوب‌الله ننگ، سرپرست معینیت تخنیکی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری و رییس کمیته‌ی منظوری قروض، و مسوولان صندوق انکشاف زراعت برگزار شد.

دبر خبرنامه آمده است، در مجموع سه مورد قرضه تایید شد که یک مورد آن مربوط به یکی از موسسات مالی بوده که میعاد آن برای پنج سال است و سالانه به تعداد بیش‌تر از یک‌هزار دهقان در هشت ولایت کشور مستقیماً از آن مستفید خواهند شد.

در خبرنامه آمده است مورد دوم قرضه منظور شده مربوط به یکی از فابریکه‌های تولید مواد غذایی است که از پول قرضه در خریداری ماشین‌آلات و خرید آرد استفاده خواهد شد.

به اساس معلومات خبرنامه مورد سوم پرداخت قرضه تایید شده، مربوط به یکی از سیلوها است که برای خریداری گندم جهت تولید آرد از آن استفاده می‌کند.

ایمل آرمان رییس اجرایی صندوق انکشاف زراعت که تادیه‌کننده این قرضه است می‌گوید که در شرایط مشقت‌‌بار کنونی، دهقانان را فراموش نکرده‌اند و متعهد اند تا قروض مورد نیاز دهقانان را به اسرع وقت به دست‌رس‌شان قرار بدهند.

قابل ذکر است صندوق انکشاف زراعت یک نهاد مالی دولتی غیر بانکی بوده که تحت رهبری وزارت زراعت، مالداری و آبیاری فعالیت می‌کند. خدمات قرضه‌دهی به دهقانان تجارتی و متشبثان زراعت از طریقه میانجی‌های مالی و قرضه‌‌دهی مستقیم در جهت رشد و بهبود زراعت افغانستان از وظایف عمده این صندوق به شمار می‌رود.ش

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan