خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار ده ها پروژه باغداری درغزنی آغاز می شود

کار ده ها پروژه باغداری درغزنی آغاز می شود

Jun 17, 2020 - 22:02

کابل(پژواک، ۲۸ جوزا ۹۹): وزارت زراعت از آغاز کار ۹۰ پروژه باغداری که به هزینه ۶۲ میلیون افغانی میباشد، در ولایت غزنی خبرداد.

در خبرنامه وزارت زراعت، مالداری و آبیاری که کاپی آن در دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، آمده است که قرارداد ۹۰ پروژه‌ که توسط پروژه‌انکشاف زنجیره‌ارزش باغداری عملیمی‌شود، در ولایت غزنی به امضا رسید.

منبع می نویسد که این قراردادها از سوی وزارت زراعت وپروژه‌سکتوری انکشاف زنجیره‌ارزش باغداری با ولایت غزنیمستفیدشونده‌گان پروژه‌ها بسته شده است.

عبدالولی کوچی رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت غزنیمی‌گوید که بر اساس قراردادهایامروزی، برای انکشاف زنجیر‌ی ارزش باغداری و به منظور رشد اقتصاد دهقانان،در مرکز ولایت غزنی و ولسوالی‌های قره‌باغ و خواجه عمری، به ارزش نزدیک به۶۲میلیون افغانی ۹۰ پروژه‌زراعتی تطبیق می‌شود.

در خبرنامه آمده است، کار این پروژه‌ها که شامل کشمش‌خانه‌ها و ذخیره‌خانه‌های پیاز و کچالو می باشد، به زودی آغاز می گردد.

منبع می نویسد که پروژه‌سکتوری انکشاف زنجیره‌ارزش باغداری، در ۱۱ ولایت کابل، لوگر،پکتیا، پکتیکا، خوست، غزنی، میدان‌وردک، ننگرهار، کنر، لفمان و بامیان، کارمی‌کند.

به نقل از خبرنامه، بازاریابی با افزایش توانایی و توسعه، موثریت مرکزهای پروسس محلی،عصری‌سازی تولید زراعتی با تطبیق تحقیقات، ساخت گل‌خانه‌ها و بنیادهای زراعتی مدرن و در سطح جهانی، برندسازی محصولات زراعتی کشور از زمینه‌هایکاری این پروژه است.

منبع نگاشته است که پیش از این برنامه‌مدیریت محصولات زراعتی با آغاز کار ساختهزاران کشمش‌خانه، ذخیره‌خانه‌پیاز و کچالو، صدها سردخانه‌ی سارک براینگهداری میوه و توزیع هزار ماشین خشک‌کننده‌ی آفتابی میوه، کارش را آغازکرده است که نقش بزرگی در کاهش بیکاری و افزایش زیربناهای محلی زراعتی دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan