خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رقم مبتلايان به کرونا در کشور به بیش از ۲٧۸۰۰ و تعداد وفيات به ٥٤٨ تن رسيده است

رقم مبتلايان به کرونا در کشور به بیش از ۲٧۸۰۰ و تعداد وفيات به ٥٤٨ تن رسيده است

Jun 19, 2020 - 14:20

کابل (پژواک، ٣٠ جوزا ۹۹): وزارت صحت عامه، از ثبت ٣٤٦ واقعۀ جدید بیماری کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مصاب شدگان به اين ويروس در افغانستان به ٢٧٨٧٨ تن افزایش یافته است.

 در خبرنامه ی که از سوی دفتر مطبوعاتی وزارت صحت عامه به رسانه ها فرستاده شده، آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته ٨٩٣ نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای کشور، مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان، ٣٤٦ واقعه آن مثبت؛ تشخیص شده اند.

در ادامه خبرنامه آمده است که از مجموع این تعداد تازه ثبت شده، ٢٣١ در کابل، ٢٥ در کندهار، ٢٥ در پکتيا، ١٩ در باميان، ١٣ در نيمروز، نه در هلمند، شش در کندوز، در شش در اروزگان، پنج در تخار، چهار در زابل، دو در نورستان و يک تن هم در ولايت ننگرهار به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

وزارت صحت عامه می گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ٣٠٢ تن بهبود یافته است که تعداد مجموعی بهبود یافته گان به ۶٩۰٢ تن رسیده که این یک خبر خوش است.

این وزارت، از ثبت دو واقعه فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته خبر داده ، می گوید که شمار مجموعی افراد وفات شده در افغانستان به ٥٤٦ تن رسیده است.

درعين حال وزارت صحت عامه گفته است که ویروس کرونا در افغانستان در حال گسترش است و این بیماری مهلک در هر خانواده نفوذ کرده و به همین دلیل به مراکز صحی خصوصی نیز اجازه تشخیص کرونا داده شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement