خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رقم مبتلايان به کرونا درافغانستان،نزديک به ٢٩هزار و تعداد وفيات به ۵۸۱ تن رسيد

رقم مبتلايان به کرونا درافغانستان،نزديک به ٢٩هزار و تعداد وفيات به ۵۸۱ تن رسيد

Jun 21, 2020 - 11:22

کابل (پژواک، اول سرطان ۹۹): وزارت صحت عامه، از ثبت ۴۰۹ واقعۀ جدید بیماری کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده، می گوید که تعداد مجموعی مصاب شدگان به اين ويروس در افغانستان به ۲۸۸۳۳ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه ی دفتر مطبوعاتی وزارت صحت عامه که امروز به رسانه ها فرستاده شده، آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰۷ نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای کشور، مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان، ۴۰۹ واقعه آن مثبت؛ تشخیص شده اند.

در ادامه خبرنامه آمده است که از مجموع این تعداد تازه ثبت شده، ۱۸۴ تن در کابل، ۳۸ در هرات، ۳۳ در بادغیس، ۲۹ در بغلان، ۱۹ در کندهار، ۱۵ در ننگرهار، ۱۵ در بدخشان و ۱۲ در تخار و۱۱  تن در غزنی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

به نقل از منبع، ۱۰ تن در کندز، ۸-۸ در ولايات پروان،نیمروز،فراه وکاپیسا، ۷ در زابل، ۳ در بامیان و يک تن در کنر نیز، به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وزارت صحت عامه می گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷۲ تن صحت ياب شده اند که تعداد مجموعی بهبود یافته گان تاکنون به ۸۷۶۴ تن رسیده که این یک خبر خوش است.

به همين گونه این وزارت، از ثبت ۱۲ واقعه فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيزخبر داده، می گوید که شمار مجموعی افراد وفات شده در افغانستان به ۵۸۱ تن رسیده است.

درعين حال وزارت صحت عامه گفته است که ویروس کرونا در افغانستان در حال گسترش است و این بیماری مهلک در هر خانواده نفوذ کرده و به همین دلیل به مراکز صحی خصوصی نیز اجازه تشخیص کرونا داده شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan