خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد مصاب شده گان به مرض کرونا در جهان به ۹ میلیون تن رسید

تعداد مصاب شده گان به مرض کرونا در جهان به ۹ میلیون تن رسید

Jun 22, 2020 - 10:45

کابل ( پژواک، ۲ سرطان  ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد مصاب شده گان به مرض کرونا در جهان به ۹ میلیون تن رسیده که بیشترین آنان در امریکا و برازیل می باشند.

ویروس کرونا حدود پنج ماه قبل نخست از شهر اووهان چین آغاز شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی ، امریکا و یک تعداد آسیایي با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا امروز در تمام جهان بیش از ۹  میلیون تن به این ویروس مبتلا شده اند.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا  بیش از ۴۸۰ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی بیش ازچهار میلیون و ۷۰ هزار تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

بیشترین تلفات را امریکا متقبل شده که در آن کشور تا حال بیش از دو میلیون و ۳۵۵ هزار تن مصاب و ‍۱۲۲ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا ؛ روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند در برازیل بیش از یک میلیون  و در روسیه ۵۸۰ هزار مبتلا شده اند، اما در برازیل ۵۰ هزار تن و در روسیه بیش ازهشت هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

هم چنان هندوستان، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، ، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون  بیش از ۲۸ هزار تن مبتلا۵۸۰  تن جان باخته و حدود هشت هزار ن دوباره صحت ياب شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan