خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مبتلايان به کرونا در کشور،به بیش از ۲٩ هزار و رقم وفيات نزديک به ٦٠٠ تن رسيد

مبتلايان به کرونا در کشور،به بیش از ۲٩ هزار و رقم وفيات نزديک به ٦٠٠ تن رسيد

Jun 22, 2020 - 13:07

کابل (پژواک، ٢ سرطان ۹۹): وزارت صحت عامه، از ثبت ٣١٠ واقعۀ جدید بیماری کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مصاب شدگان به اين ويروس در افغانستان به ٢٩١٤٣ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه ی که دفتر مطبوعاتی وزارت صحت عامه  که امروز به رسانه ها فرستاده شده، آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته ٨٨٩ نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای کشور، مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان، ٣١٠ واقعه آن مثبت؛ تشخیص شده اند.

در ادامه خبرنامه آمده است که از مجموع این تعداد تازه ثبت شده، ١٦٦ تن در کابل، ٣٧ در کندهار، ٢٢ در بغلان، ٢١ در کندوز، ١١ در بدخشان، ٩-٩ در هلمند و تخار، ٧در ميدان وردک،شش در زابل، ٥-٥ در باميان و کنر، سه- سه تن  درننگرهار، پروان و غور، دو در لوگر و يک تن هم در پکتيا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

وزارت صحت عامه می گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ٧٧ تن بهبود یافته است که تعداد مجموعی بهبود یافته گان تاکنون به ٨٨٤١ تن رسیده که این یک خبر خوش است.

این وزارت، از ثبت ۱۲ واقعه فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيزخبر داده، می گوید که شمار مجموعی افراد وفات شده در افغانستان به ۵٩٣ تن رسیده است.

اما منبع، در مورد ارقام تازه مصاب شدگان به ویروس کرونا، بهبود یافته گان و وفات در ولایت هرات، معلومات ارائه نه کرده است.

درعين حال وزارت صحت عامه گفته است که ویروس کرونا در افغانستان در حال گسترش است و این بیماری مهلک در هر خانواده نفوذ کرده و به همین دلیل به مراکز صحی خصوصی نیز اجازه تشخیص کرونا داده شده است.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan