خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رقم مبتلايان به کرونا در کشور به بیش از ۲۹۴۰۰ و وفيات به ۶۱۸ تن رسيده است

رقم مبتلايان به کرونا در کشور به بیش از ۲۹۴۰۰ و وفيات به ۶۱۸ تن رسيده است

Jun 23, 2020 - 16:25

کابل(پژاوک، ۳ سرطان ۹۹): وزارت صحت عامه، از ثبت ۳۲۴ واقعۀ جدید بیماری کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مصاب شدگان به اين ويروس در افغانستان به ۲۹۴۸۱ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه ی دفتر مطبوعاتی وزارت صحت عامه  که امروز به رسانه ها فرستاده شده، آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۹۵۳ نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای کشور، مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان، ۳۲۴ واقعه آن مثبت؛ تشخیص شده اند.

در ادامه خبرنامه آمده است که از مجموع این تعداد تازه ثبت شده، ۹۸ در هرات، ۹۲ در کابل، ۴۰ در بلخ، ۳۹ در غزنی، ۱۹ در بدخشان، ۱۸ در پکتیا، ۱۰ در لغمان، ۴ در ننگرهار، سه در کنر و یک تن هم در ولایت سمنګان به ویروس کرونا مصاب شده است.

وزارت صحت عامه می گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱۹ تن بهبود یافته است که تعداد مجموعی بهبود یافته گان تاکنون به ۹۲۶۰ تن رسیده که این یک خبر خوش است.

این وزارت، از ثبت ۲۰ واقعه فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيزخبر داده، می گوید که شمار مجموعی افراد وفات شده در افغانستان به ۶۱۸ تن رسیده است.

این در حالی است که روزگذشته یک نهاد موسوم به «باور ځواک» با نشر یک نظر سنجی تازه گفت که بیش از ده میلیون در افغانستان به ویروس کرونا مصاب اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan