خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بيماران ويروس کرونا درجهان که صحت یاب شده اند به پنج میلیون تن رسید

تعداد بيماران ويروس کرونا درجهان که صحت یاب شده اند به پنج میلیون تن رسید

Jun 24, 2020 - 11:38

کابل ( پژواک، ٤ سرطان  ۹۹):به اساس گزارش ها، تعداد بيماران ويروس کرونا درجهان که تا کنون صحت یاب شده اند به پنج میلیون تن رسید.

ویروس کرونا حدود پنج ماه قبل نخست از شهر اووهان چین آغاز شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی ، امریکا و یک تعداد آسیایي با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا چاشت امروز در تمام جهان بیش از ٩ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به این ویروس مبتلا شده اند.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا  بیش از ۴۸۰ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی  بیش از پنج میلیون تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

بیشترین تلفات را امریکا متقبل شده که در آن کشور تا حال بیش از دو میلیون و ۴۲۰ هزار تن مصاب و۱۲۳ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا ؛ روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند در برازیل بیش از یک میلیون  و در روسیه۵۹۹ هزارمبتلا شده اند، اما در برازیل ۵۲ هزار تن و در روسیه بیش از هشت هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

هم چنان هندوستان، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، ، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران  و ترکیه کشورهايی هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون  بیش از ۲۹ هزار تن مبتلا۶۰۰  تن جان باخته و حدود نهه هزار ن دوباره صحت ياب شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement