خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در انفجار ماین درجوزجان شش فرد ملکی کشته شدند

در انفجار ماین درجوزجان شش فرد ملکی کشته شدند

Jun 24, 2020 - 10:23

شبرغان(پژواک، ۴ سرطان ۹۹): در اثر انفجار ماین جاسازی شده در ولسوالى مُرديان جوزجان، شش فرد ملکی بشمول چند طفل ويک زن جان باختند و یک تن دیگر زخمى شده است .

معروف آذرسخنگوی والی ولایت جوزجان به آژانس خبری پژواک گفت که این ماین درمسیرراه قریه فروک قلعه ولسوالی مُردیان ولایت جوزجان از سوی مخالفین مسلح حکومت جا سازی شده بود. 

وی می گوید که اين رويداد زمانى رخ داد که یک عراده ریکشا که درآن هفت تن سوار بودند بعد ازظهر ديروز حينيکه ميخواست از قریه فروک قلعه به طرف مرکز ولسوالی برود با ماین تعبیه شده کنارجاده تصادم نمود.

به گفته اى موصوف دراثر انفجاراین ماین یک زن، دو دختردوازده و هفده ساله، یک پسر پانزده  ساله با دو مرد بزرگ سال جان باخته اند و یک تن دیگر جراحت برداشته است .

به قول آذر، قریه فروک قلعه زیرکنترول نیروهای طالبان قراردارد و دراین قریه منسوبین نیروهای امنیتی رفت و آمد ندارند، اینکه مخالفین روی چی دلیلی ماین را درمسیرراه این قریه جابجا نموده بودند معلوم نیست.

 اما مخالفین دولت تاکنون درمورد این رویداد ابراز نظرنکرده اند.

اين درحاليست که حدود یکماه قبل نیزدرمسیرراه ولسوالی منگجک نیز واقعه مشابهی رخ داده بود که دو تن درنتیجه انفجاریک حلقه ماین ، جان باخته بودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan