خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​رقم مبتلايان به کرونا در کشور به بیش از ۲۹۷۱۵ و وفيات به ۶۳۹ تن رسيده است

​رقم مبتلايان به کرونا در کشور به بیش از ۲۹۷۱۵ و وفيات به ۶۳۹ تن رسيده است

Jun 24, 2020 - 14:01

کابل (پژاوک، ۴ سرطان ۹۹): وزارت صحت عامه، از ثبت ۲۳۴ واقعۀ جدید بیماری کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مصاب شدگان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۲۹۷۱۵ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه ی دفتر مطبوعاتی وزارت صحت عامه  که امروز به رسانه ها فرستاده شده، آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۱ نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای کشور، مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان، ۲۳۴ واقعه آن مثبت؛ تشخیص شده اند.

در ادامه اى خبرنامه آمده است که از مجموع این تعداد تازه ثبت شده، ۱۲۴ تن در کابل، ۳۴ در هرات، ۲۴ در بامیان، ۱۰ در ننگرهار، ۸ در بادغیس، ۷ در کنر، ۷ در کاپیسا، ۶ در بدخشان، ۴ در دایکندی، ۳ در لوگر، ۳ در پنجشیر، ۲ در لغمان و ۲ دیگر نیز در ولایت پروان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وزارت صحت عامه می گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰۹ تن بهبود یافته است که تعداد مجموعی بهبود یافته گان تاکنون به ۹۸۶۹ تن رسیده که این یک خبر خوش است.

این وزارت، از ثبت ۲۱ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيزخبر داده، می گوید که شمار مجموعی افراد وفات شده در افغانستان به ۶۳۹ تن رسیده است.

این در حالی است که دو روز پیش یک نهاد موسوم به «باور ځواک» با نشر یک نظر سنجی تازه گفت که بیش از ده میلیون در افغانستان به ویروس کرونا مصاب اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement