خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رقم مبتلايان به کرونا در کشور به بیش از۳۰ هزار و وفيات به ۶۷۵ تن رسيده است

رقم مبتلايان به کرونا در کشور به بیش از۳۰ هزار و وفيات به ۶۷۵ تن رسيده است

Jun 25, 2020 - 14:03

کابل (پژاوک، ۵ سرطان ۹۹): وزارت صحت عامه، از ثبت ۴۶۰ واقعۀ جدید بیماری کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مصاب شدگان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۰۱۷۵ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه ی دفتر مطبوعاتی وزارت صحت عامه  که امروز به رسانه ها فرستاده شده، آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۷۵نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای کشور، مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان، ۴۶۰ واقعه آن مثبت؛ تشخیص شده اند.

در ادامه اى خبرنامه آمده است که از مجموع این تعداد تازه ثبت شده، درکابل ۱۶۶ واقعه، پکتیا ۶۹ واقعه، هرات ۵۹ واقعه، تخار ۳۸ واقعه، دایکندی ۲۹ واقعه، کاپیسا ۲۵ واقعه، کندز ۲۴ واقعه، بغلان ۱۸ واقعه، ميدان وردک ۱۳ واقعه،بدخشان ۷ واقعه، ننگرهار ۵ واقعه، بامیان ۳ واقعه، کنر ۲ واقعه، يک تن در لوگر و يک تن هم  در لغمان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وزارت صحت عامه می گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۵ تن بهبود یافته است که تعداد مجموعی بهبود یافته گان تاکنون به ۱۰۱۷۴ تن رسیده که این یک خبر خوش است.

این وزارت، از ثبت ۳۶ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی افراد وفات شده در افغانستان به ۶۷۵ تن رسیده است.

این در حالی است که در این اواخیر شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال کاهش می باشد.

قابل یاد آوریست است که  سه روز قبل یک نهاد موسوم به «باور ځواک» با نشر یک نظر سنجی تازه گفت که بیش از ده میلیون در افغانستان به ویروس کرونا مصاب اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan