خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۵ واقعه جدید کرونا در کشور ثبت شده و ۳۶۸ تن صحت یاب شدند

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۵ واقعه جدید کرونا در کشور ثبت شده و ۳۶۸ تن صحت یاب شدند

Jun 27, 2020 - 12:53

کابل(پژواک، ۷ سرطان ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ۱۶۵ واقعۀ جدید بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مصاب شدگان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۰۶۱۶ تن افزایش یافته است.

اما در جدولی که از سوی وزارت صحت عامه با رسانه ها شریک شده، تعداد مبتلایان به ویروس کروناو وفات شدگان، یک شبانه روز گذشته کابل، ذکر نگردیده استاما گفته شده که در ٢٤ ساعت گذشته ١١٧ تن بهبود يافته است.

به اساس معلوماتوزارت صحت عامه، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲۹ نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۱۶۵ واقعه آن مثبت تشخیص شده است.

منبع می افزاید که از مجموع این تعداد تازه ثبت شده ۳۴ تن در پکتیا، ۲۷ در هرات، ۲۱ در غزنی، ۱۹ در کندهار، ۱۷ در پکتیکا، ۱۰ در خوست، ۸ در نورستان، ۷ در ننگرهار، ۷ در بلخ،۷ در لغمان،۴ در هلمند، ۳ در ارزگان و يک تن در سمنگان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وزارت صحت عامه می گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۸ تن بهبود یافته است و با این آمار تعداد مجموعی بهبود یافته گان تاکنون در کشور به ۱۰۶۷۴ تن رسیده است.

این وزارت از ثبت ۲۰ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی افراد وفات شده از اثر این بیماری در افغانستان به ۷۰۳ تن رسیده است.

این در حالی است که در این اواخیر شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال کاهش می باشد.

قابل یاد آوریست است که هفته گذشته یک نهاد موسوم به «باور ځواک» با نشر نتایج یک نظر سنجی گفت که بیش از ده میلیون تن در افغانستان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan