خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

خبرنگاران ننگرهار درامر مبارزه با فساد از آژانس خبری پژواک حمایت کردند

خبرنگاران ننگرهار درامر مبارزه با فساد از آژانس خبری پژواک حمایت کردند

Jun 28, 2020 - 16:01

جلال اباد (پژواک، ۸ سرطان ۹۹): ژورنالیستان آزاد ولایت ننگرهار طی یک کنفرانس در مبارزه با فساد از آژانس خبری پژواک حمایت نمودند و گزارش منتشر شده پژواک در مورد قاچاق ونتلاتورها را توصیف کرده اند.

آنها همچنان با تعدیل قانون رسانه های همگانی مخالف کرده و تاکید ورزیدند که برای هر نوع تعدیل در این قانون باید به نظریه های خبرنگاران ولایتی توجه شود.

خبرنگاران ولایت ننگرهار امروز ۸ سرطان در مرکز رسانه های حکومت در یک کنفرانس جمع شده و بخاطر پیشرفت گزارشگری تحقیقی از حکومت خواستند که برای شان در زمان معین اطلاعات داده شود.

زیارمل رئیس اتحادیه خبرنگاران ولایت ننگرهار در این نشست گفت، خبرنگاران ولایت ننگرهار از گزارش منتشر شده پژواک در مورد قاچاق ونتلاتور را حمایت کرده، خبرنگاران و رسانه های دیگر را نیز تشویق کرد که در بخش گزارش های تحقیقی کار کنند.

وی افزود: «به هیچ صورت تعدیل قانون برای قابل قبول نبوده و از موقف خود یک بلست هم عقب نخواهیم رفت، اگر تعیدل می آید، باید نظریات خبرنگاران ولایات نیز شامل شود و در این بخش هیچ گونه معامله را نمی پذیریم.»

شیرشاه همدرد رئیس کمیته مصونیت خبرنگاران در شرق کشور گفت، که در طرح تعدیل قانون ازادی رسانه ها گرفته شده و ابراز خورسندی کرد که تعدیل این قانون از سوی رئیس جمهور تاخیر و امر مرور دوباره آن داده شد.

او همچنان از گزارش تحقیقی اخیر منتشر شده پژواک در مورد قاچاق ونتلاتورهای وزارت صحت عامه و از موقف اداره پژواک حمایت کرده و بر خبرنگاران صدا کرد که به منظور جلوگیری از فساد روی گزارش های تحقیقی کار کنند.

محمد آصف شینواری خبرنگار صدای تهران در ولایت ننگرهار نیز از گزارش اژانس خبری پژواک حمایت کرده و از حکومت خواست، اگر در حقیقت در راستای مبارزه با فساد کار می کنند، باید با پژواک همکاری کرده و معلومات مختلف را با ایشان شریک کرده تا حقایق را به مردم برسانند.

ذبیح الله رحیمزی خبرنگار بی بی سی در ولایت ننگرهار همچنان گفت که از تمام رسانه های که در راستای مبارزه با فساد اداری کار می کنند باید حمایت شود.

ضیا الرحمن حسرت خبرنگار صدای امریکا به نمایندگی تمام خبرنگاران تفاهمنامه ای را به خوانش گرفت که در آن از اژانس خبری پژواک حمایت کرده و نظریات تمام خبرنگاران در مورد تعدیل رسانه ها گرفته شده بود.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار نیز از تمام گزارش های که مبارزه با فساد و بر حقایق استوار باشد حمایت کرد.

به همین طور دانش کړوخیل رئیس اژانس خبری پژواک طی یک تماس تلیفونی از تمام خبرنگاران ابراز تشکری کرده و تاکید کرد: «اگر برای خیر مردم کار می کنید، رو به طرف ژورنالیزم تحقیقی بکنید.»

آژانس خبری پژواک در تاریخ دوم سرطان سال روان گزارشی را منتشر ساخت که به اساس تحقیق شان ۳۲ پایه وینتلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) به کشور پاکستان منتقل شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement