خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​تعداد بیماران کرونا در جهان به ده میلیون تن رسید

​تعداد بیماران کرونا در جهان به ده میلیون تن رسید

Jun 28, 2020 - 14:45

کابل ( پژواک، ۸ سرطان  ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ده میلیون  تن رسید که ۲۵ فیصد آنان تنها در امریکا می باشد.

ویروس کرونا حدود پنج ماه قبل نخست از شهر اووهان چین آغاز شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی ، امریکا و یک تعداد آسیایي با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا چاشت امروز در تمام جهان تعداد بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به ده میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا  بیش از نیم میلیون تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی  بیش از پنج ونیم میلیون تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور بیش از دو نیم میلیون تن مصاب و ۱۲۸ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا ؛ روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند در برازیل بیش از یک میلیون و ۳۱۵ هزار  و در روسیه ۶۲۷ هزار مبتلا شده اند، اما در برازیل ۵۷  هزار تن و در روسیه بیش از هشت ونیم هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

هم چنان این ویروس در هندوستان روی به گسترش است، در ان کشور تعداد بیماران کرونا از ۵۰۰ هزار گذشته است و ۱۵ هزار دیګر تلف شده اند. هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، ، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران  و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون  بیش از ۳۰ هزار تن مبتلا۷۳۷  تن جان باخته و حدود ۱۱ هزار ن دوباره صحت ياب شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan