خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در فارياب براى نه صد خانواده کمک صورت گرفت

در فارياب براى نه صد خانواده کمک صورت گرفت

Jun 29, 2020 - 19:07

ميمنه (پژواک، ٩ سرطان ٩٩): مقام های محلی در ولایت فاریاب می گویند که  برای حدود نه صد فامیل بی بضاعت و مستحق در شهر میمنه کمک های کشور ازبکستان توزیع گردیده است.

نقیب الله فایق والی فاریاب گفت که چندی پیش دولت ازبکستان ١٢ قلم مواد شامل ٧٥ تن آرد، ٣٠ تن برنج، ده تن روغن، ده تن شکر،  يک تن صابون، دو هزار جوره لباس اطفال و همچنان مواد طبی برای مبارزه با کرونا شامل لباس محافظتی، حرارت سنج، ماسک، عینک، دستکش و گازپت کمک نموده بود.

وى ميگويد که مواد طبی به صحت عامه سپرده شده و دو حصۀ مواد خوراکی امروز برای ٨٩٠ فامیل بی بضاعت و مستحق توزیع گردیده است.

فایق افزود که از اين مواد به هر فامیل یک بوری آرد ٥٠ کیلويی، ٢٥ کیلو برنج، سه لیتر روغن، سه کیلو بوره و سه قالب صابون توزيع شده است.

به گفته وى یک حصه باقی مانده مواد ها به مستحقین ولسوالی ها توزیع خواهند شد.

والی فاریاب ضمن قدر دانی از کمک های کشور ازبکستان می گوید که، این کشور از طریق وزارت مبارزه با حواث افغانستان در پنج ولایت شمالی مساعدت کرده که سهم فاریاب بیشتر بود، اما این کمکها بسنده نیست امیدوار است که در آینده نیز مردم نیازمند را حمایت کنند.

عبدالاحد ایلبیک عضو شورای ولایتی فاریاب نیز از کمک های ازبکستان قدردانی نموده از این کشور و همچنان از سایر کشورهای همسایه افغانستان خواست در شرایط سخت که مردم با جنگ، ویروس کرونا و فقر گرفتار اند، تنها نگذارند کمک های لازم را انجام دهند.

سید مامون گهریک رییس اداره مبارزه با حوادث می گوید که کمک های ازبکستان با همآهنگی وزارت مبارزه با حوادث صورت گرفته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan