​ ۲۷۹ واقعۀ جدید ديگر ویروس کرونا درافغانستان ثبت گرديد

کابل (پژواک، ۱۰ سرطان ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ۲۷۹ واقعۀ جدید بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۱۵۱۷ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه، در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶۹ نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۲۷۹ واقعه آن مثبت تشخیص شده است.

منبع می افزاید که از مجموع این تعداد تازه ثبت شد، ۶۸ تن در ولایت غور، ۴۱ در کابل، ۳۸ در هرات، ۳۵ در بامیان، ۱۸ در پکتیا، ۱۳ در بادغیس، ۱۱ در بلخ، ۱۱ در کندز، ۷ در تخار، ۷ در کاپیسا، ۶ در لوگر، ۴ در کندهار، ۳ در بدخشان، ۳ در پنجشیر، ۳ در ارزگان، ۲ در ننگرهار، ۲ در وردک، ۲ در کنر، ۲ در هلمند، ۲ در زابل و ۱ تن در ولایت پروان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وزارت صحت عامه می گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۷ بيمارويروس کرونا دوباره صحت ياب شده اند  که با این آمار تعداد مجموعی بهبود یافته گان تاکنون در کشور به ۱۴۰۳۶ تن رسیده است.

این وزارت از ثبت ١٢ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی افراد وفات شده از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۷۴۵ تن رسیده است.

این در حالی است که در این اواخر شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال کاهش است.

وزارت صحت عامه، علت کاهش ارقام ویروس کرونا را رعایت توصیه های صحی توسط مردم عنوان می کند؛ اما شهروندان می گویند که دلیل اصلی کاهش ارقام این وبا، کم شدن اعتماد مردم نسبت به شفاخانه های دولتی است.

تبصره کنيد