خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور پیشنهاد تعیین یک معاون زن برای ولایت لوگر را منظور کرد

رئیس جمهور پیشنهاد تعیین یک معاون زن برای ولایت لوگر را منظور کرد

Jul 01, 2020 - 21:13

کابل(پژواک،۱۱ سرطان۹۹):رئیس جمهور غنی دراولین سفرش به ولایت لوگر، بعد ازشیوع ویروس کرونا به باشندگان آن ولایت از آغاز کار یک مهمانخانه،تعیین یک معاون زن خبرداده گفت که تامین امنیت این ولایت از اولویت کاریش می­باشد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور در جریان سفرش به ولایت لوگر قبل از ظهر امروز در مجلس بزرگ مردمی که در تالار قانون اساسی مقام آن ولایت برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی سخنگوی رییس جمهور که در دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته آمده که در این مجلس که اقشار مختلف مردم از جمله علمای کرام، بزرگان و متنفذین، جوانان، زنان و نمایندگان جامعه مدنی حضور داشتند، ابتدا اجمل شاپور والی لوگر ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور کشور و هیات همراه اش، گفت کارهای زیادی در این ولایت انجام شده، اما به توجه و کار زیادتر نیاز است.

وی خواهان توجه بیشتر به تامین امنیت، تطبیق پروژه های انکشافی، تمدید لین های برق، نهایی سازی شهرک ها و حل منازعات زمین، نهایی شدن ماستر پلان شهر پل علم، توجه به تولیدات زراعتی به ویژه لبنیات، ایجاد سردخانه ها، ارتقای ظرفیت ادارات دولتی و دادن امتیاز و تشکیل ولایت درجه دوم به ولایت لوگر گردید که قبلاً از سوی رئیس جمهور منظور شده است.

در خبرنامه آمده است که رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان، ضمن اتحاف دعا به روح شهدای رویدادهای اخیر و بزرگان ولایت لوگر که در اثر ویروس کرونا وفات نموده اند، گفت :« من نخستین سفر خویش را بعد از شیوع ویروس کرونا از ولایت لوگر آغاز کردم و ضمن توجه به خواست های تان، کار اعمار یک مهمان خانه برای این ولایت تا یک ماه آینده، از سوی واحد عملیاتی ارگ آغاز می گردد.»

به نقل از خبرنامه، رئیس جمهور پیشنهاد تعیین یک معاون زن برای ولایت لوگر را منظور کرد و به رئیس ادارۀ مستقل ارگان های محل وظیفه سپرد که در قسمت گماشتن آن به زودی اقدام کند.

رئیس جمهور کشور به آنان گفت که باید خواست ها و پیشنهادات تان را اولویت بندی کنید و برعلاوۀ تامین امنیت شاهراه ها باید تمام ولسوالی ها نیز تامین امنیت شوند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه با مردم بخاطر رفع مشکلات و چالش ها بیشتر کار شود، گفت:« می خواهیم لوگر دوباره منحیث دروازه و کندوی کابل مبدل گردد.»

رئیس جمهور غنی گفت که روی تشکیل تمام ولایات تجدید نظر صورت می گیرد و در ادارات ولایت لوگر باید نمایندگان مردم تمام ولسوالی های این ولایت حضور داشته باشند.

رئیس جمهور کشور به ادارۀ مستقل ارگان های محل هدایت داد تا در همکاری با مسئولین و مردم ولایت لوگر، لیست پروژه های نیمه تکمیل، تکمیل شده و در حال کار را ترتیب نموده تا بخاطر تطبیق آن، ریاست جمهوری طی نشست های با والی لوگر و وزارت خانه های مربوطه، اقدام نماید.

رئیس جمهور گفت که روی احداث بندها پلان های واضح ترتیب گردد و از اینکه در ولایت لوگر برعلاوۀ مس، در حدود ۶۰ نوع مواد معدنی دیگر نیز تثبیت شده اند، توجه بیشتر در زمینۀ استخراج آن صورت خواهد گرفت.

رئیس جمهور غنی گفت که دریاها و آب های لوگر مدیریت خواهند شد و با اشاره بر اینکه مردم لوگر همیشه ملی فکر و عمل کرده اند، در این ولایت نباید میان کوچی و ده نشین مشکل وجود داشته باشد.

وی ایجاد کار برای جوانان، مشارکت سرتاسری و حس مسئولیت پذیری آنان را مهم خواند و گفت :« همه ما باید اصول و قوانین را بپذیریم، نسبت به وطن و مردم تعهد داشته باشیم و بر اساس قانون، کار و تلاش کنیم.»

رئیس جمهور در اخیر سخنانش تاکید کرد که بالای قوای امنیتی و دفاعی هیچگونه معامله صورت نمی گیرد و صلح ملی بوده، قومی، سمتی و حزبی نمی باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan