خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تفاهمنامه ای برای پرداخت غرامت به خانواده قربانیان سقوط طیاره از سوی ایران امضا شد

تفاهمنامه ای برای پرداخت غرامت به خانواده قربانیان سقوط طیاره از سوی ایران امضا شد

Jul 02, 2020 - 23:09

کابل (پژواک، ۱۲ سرطان ۹۹): وزرای خارجه افغانستان، کانادا، انگلستان، اوکراین و سویدن تفاهمنامه همکاری پیرامون مذاکره به هدف پرداخت غرامت به خانواده قربانیان سقوط طیاره خطوط هواپیمایی اوکراین توسط دولت ایران شدند.

در خبرنامه وزارت امور خارجه افغانستان آمده است که وزرای خارجه افغانستان، کانادا، انگلستان، اوکراین و سویدن به عنوان اعضای گروه بین المللی هماهنگی و پاسخگویی برای حمایت از خانواده قربانیان پرواز (PS752)، با اشتراک در تماس ویدیویی، تفاهمنامه همکاری پیرامون مذاکره به هدف پرداخت غرامت به خانواده قربانیان، توسط دولت ایران را به امضا رسانیدند.

منبع نوشته است که وزیران خارجه با امضای این تفاهم نامه، مجدداً خواستار تحقیقات و جبران عادلانه خسارات ناشی از سانحه غم‌انگیز یادشده  که منجر به کشته شدن ۱۷۶سرنشین به شمول چند افغان شده بود، شدند.

طیاره مسافربری یادشده خطوط هواپیمایی اوکراین در هجدهم جدی سال ۱۳۹۸ بعد از بلند شدن از میدان هوایی امام خمینی تهران سقوط کرد و تمام ۱۷۶ سرنشین این طیاره کشته شدند که اکثر آن‌ها ایرانی و کانادایی‌ بودند

به اساس گزارش ها ده نفر افغان نیز در میان کشته‌شدگان حادثه سقوط این طیاره بودند.

ستاد کل نیروهای مسلح ایران اعلام کرده است که این طیاره "بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد" هدف  موشک ضد هوایی نیروهای ایران سقوط کرده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan