خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شش ميليون تن بيمارکرونا دوباره صحت ياب شده اند

شش ميليون تن بيمارکرونا دوباره صحت ياب شده اند

Jul 02, 2020 - 11:52

کابل ( پژواک، ۱۲ سرطان  ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد صحت یاب شده ګان بيماران از ویروس کرونا در جهان به شش میلیون تن رسیده است.

ویروس کرونا حدود شش ماه قبل  نخست از شهر اووهان چین آغاز شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی ، امریکا و یک تعداد آسیایي با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا امروز در تمام جهان تعداد بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثرابتلا به ویروس کرونا  پنج صد  و ۲۰ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی  بیش از شش میلیون تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن مصاب و ۱۳۰ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا ؛ روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند در برازیل بیش از یک میلیون و ۴۵۰ هزار  و در روسیه ۶۵۴ هزار مبتلا شده اند، اما در برازیل ۶۰  هزار تن و در روسیه بیش از نه ونیم هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

هم چنان این ویروس در هندوستان رو به گسترش است، در ان کشور تعداد بیماران کرونا از ۶۰۰ هزار گذشته است و ۱۷۵۰۰ هزار دیګر تلف شده اند. هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، ، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران  و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون  بیش از ۳۲ هزار تن مبتلا ۸۰۷  تن جان باخته و حدود ۱۶ هزار ن دوباره صحت ياب شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan