خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۲ تن به ویروس کرونا مصاب و ۱۲تن جان باخته اند

در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۲ تن به ویروس کرونا مصاب و ۱۲تن جان باخته اند

Jul 03, 2020 - 16:44

کابل (پژواک، ۱۳سرطان ۹۹): وزارت صحت عامه ازثبت ۳۰۲ واقعۀ جدید بیماری کرونا در۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۲۳۲۴ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت  در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷۲ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۳۰۲ واقعه آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این امار؛ تعداد مبتلایان به این ویروس تا اکنون درافغانستان به ۳۲۳۲۴ تن افزایش یافته است.

درخبرنامه اى اين وزارت که امروز جمعه (١٣سرطان) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته ، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده ؛ ۷۵ تن در باميان، ۴۳ در هرات، ۳۹ در کابل، ۳۸ در فارياب، ۲۹ در بادغيس، ۲۴ در بدخشان، ۲۰-۲۰ در پکتيا و سمنگان، ۱۲ در غور، نُه در تخار، سه- سه تن در کندهار و بلخ، دو تن در لوګر و یک- یک تن در پروان، کنر و نورستان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وزارت صحت عامه همچنان گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۹۰ بيمار ويروس کرونا دوباره صحت ياب شده اند که با این آمار تعداد مجموعی بهبود یافته گان تاکنون در کشور به ۱۷۳۳۱ تن رسیده است.

به همين گونه این وزارت همچنان از ثبت ۱۲ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۸۱۹ تن رسیده است.

این در حالی است که در این اواخر شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال کاهش است.

 مردم می گویند که اکثرمريضان بالاى  داکتران و شفاخانه های دولتی بی باور اند که از همین رو امار مراجعه کنندگان کاهش یافته و شماری مصاب شدگان نیز کمتر اعلان می شود ؛اما وزارت صحت عامه علت کاهش بيماران مبتلا به کرونا را رعايت توصيه هاى صحى اين وزارت ازسوى مردم عنوان مى کند .

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan