خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بیماران مبتلا به ويروس کرونا در جهان به ۱۱ میلیون تن رسید

تعداد بیماران مبتلا به ويروس کرونا در جهان به ۱۱ میلیون تن رسید

Jul 04, 2020 - 11:33

کابل ( پژواک، ۱۴ سرطان  ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ۱۱ میلیون رسیده، که ۲۴ فیصد این بیماران در امریکا مى باشند.

ویروس کرونا حدود شش ماه قبل نخست از شهر اووهان چین آغاز شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی ، امریکا و یک تعداد آسیایي با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا چاشت امروز در تمام جهان تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به ۱۱ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا  پنج صد  و ۲۹ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی  بیش از شش میلیون و ۴۹۰ هزار تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور بیش از دو میلیون و ۸۹۰ هزار تن مصاب و ۱۳۲ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا ، روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند در برازیل بیش از یک میلیون و ۵۴۳ هزار  و در روسیه ۶۶۷ هزار مبتلا شده اند، اما در برازیل ۶۳ هزار تن و در روسیه نزدیک به ۱۰هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

هم چنان این ویروس در هندوستان روی به گسترش است، در ان کشور تعداد بیماران کرونا از ۶۵۰ هزار گذشته است و ۱۸ هزار دیګر تلف شده اند. هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، ، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران  و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون  بیش از ۳۲ هزار تن مبتلا ۸۳۰  تن جان باخته و حدود ۱۷ هزار ن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan