خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ۲۴ساعت گذشته ۳۴۸ تن به ویروس کرونا مصاب و ۷ تن جان باخته اند

در ۲۴ساعت گذشته ۳۴۸ تن به ویروس کرونا مصاب و ۷ تن جان باخته اند

Jul 04, 2020 - 12:46

کابل (پژواک، ۱۴سرطان ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ۳۴۸ واقعۀ جدید بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۲۶۷۲ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت ، در ۲۴ ساعت گذشته ۸۶۸ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۳۴۸ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این امار؛ تعداد مبتلایان به این ویروس تا اکنون درافغانستان به ۳۲۶۷۲ تن افزایش یافته است.

درخبرنامه اى اين وزارت که امروز جمعه (١٣سرطان) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته ، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده ؛ ۱۶۸ در کابل، ۳۳ در بامیان، ۲۸ در هرات، ۲۳ در بلخ، ۲۰ در بدخشان، ۱۴ در بادغیس، ۱۲ در نیمروز، ۹ در دایکندی، ۷ در بغلان، ۶ در هلمند، ۵ در وردک، ۵-۵ در پنجشیر و غور، ۴ در پکتیا، ۳-۳ تن در ننگرهار و تخار، ۲-۲ تن در زابل، کنر و پروان و یک تن در لغمان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

به همين گونه این وزارت همچنان از ثبت ۷ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۸۲۶ تن رسیده است.

این در حالی است که در این اواخر شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال کاهش است.

 مردم می گویند که اکثر مريضان بالاى داکتران و شفاخانه های دولتی بی باور اند که از همین رو امار مراجعه کنندگان کاهش یافته و شماری مصاب شدگان نیز کمتر اعلان می شود ؛اما وزارت صحت عامه علت کاهش بيماران مبتلا به کرونا را رعايت توصيه هاى صحى اين وزارت ازسوى مردم عنوان مى کند .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan