خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صدیقی: طالبان خواست افغان ها و جهانیان را در مورد کاهش خشونت ها رد کردند

صدیقی: طالبان خواست افغان ها و جهانیان را در مورد کاهش خشونت ها رد کردند

Jul 06, 2020 - 21:37

کابل (پژواک، ۱۶سرطان ۹۹):سخنگوی رییس جمهور کشور می گوید ارگ ریاست جمهوری امروز به منظور سرعت بخشیدن پروسه صلح و گفتگو های بین الافغانی میزبانی یک نشست را می کند.

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری امروز در نشست خبری در کابل گفت که این نشست به سخنان رییس جمهور آغاز و به  و ریاست محمد حنیف وزیر امور خارجه در ارگ برگزار خواهد شد.

وی افزود،این کنفرانس از طریق ویدیو کنفرانس صورت خواهد گرفت و در آن ضمن نمایندگان کشورهای پاکستان و چین نمایندگان ۲۰ کشور همکار و سازمان ها نیز اشتراک خواهند کرد.

صدیقی افزود، نتیجه این نشست، با انتشار یک اعلامیه با مردم کشور شریک خواهد شد.

به گفته او حکومت تا کنون ۲۰۱۵ زندانی طالبان را رها کرده مگر طالبان حدود هفت صد زندانی حکومت را رها نموده اند که در آن یک تعداد افراد ملکی نیز شامل می باشد.

وی می گوید که حکومت افغانستان به خاطر آغاز گفتگو های بین الافغانی اقداماتی کرده و از طالبان هم خواهان اقدامات شده است.

سخنگوی رییس جمهور می گوید که در تمام توافقنامه امضا شده میان امریکا و طالبان بر کاهش خشونت ها تاکید شده مگر طالبان به این وعده عمل نه کرده است.

صدیقی علت اصلی تمام مشکلات سر راه پروسه صلح را طالبان خطاب کرده می گوید این گروه نه تنها خواست افغان ها بلکه از جامعه جهانی را احترام نکرده و با دوام خشونت ها این پروسه را با توقف مواجه کرده اند.    

او از طالبان خواست که تمام زندانیان افغان را از بند رها کنند.

وی همچنان گفت که حکومت ۵۹۷ زندانی طالب را که دوسیه های جرمی دارند رها نمی کند و حکومت به آنان مطابق قانون عمل خواهد کرد.

قابل ذکر است که در توافقنامه امضا شده میان امریکا و طالبان که به تاریخ دهم حوت سال گذشته در قطر امضا شد، رهایی پنج هزار طالب را به عنوان شرط اساسی ذکر کرده بودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan