خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بیماران کرونا درامریکا به سه میلیون تن رسید

تعداد بیماران کرونا درامریکا به سه میلیون تن رسید

Jul 07, 2020 - 10:44

کابل ( پژواک، ۱۷ سرطان  ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بیماران ویروس کرونا در امریکا به سه میلیون تن رسید و هندوستان سومين کشور متضرر از کرونا درجهان شده است.

ویروس کرونا حدود شش ماه قبل نخست از شهر اووهان چین آغاز شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی ، امریکا و یک تعداد آسیایي با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا  امروز در تمام جهان تعداد بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به ۱۱ میلیون  و ۷۴۰ هزار تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا  پنج صد  و ۴۰ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی  بیش از شش میلیون و ۷۴۲ هزار تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد بیماران کرونا به سه میلیون رسیده است وحدود ۱۳۳ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا ؛ روسیه و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند در برازیل بیش از یک میلیون و ۶۲۰ هزار  و در هندوستان ۷۰۰ هزار تن مبتلا شده اند، اما در برازیل ۶۵ هزار تن و در هندوستان ۲۰ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، ، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران  و ترکیه کشورهايی هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون  بیش از ۳۳ هزار تن مبتلا ۸۸۰  تن جان باخته و حدود بیست هزار ن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan