خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​در کنفرانس"صلح کابل" بر کاهش خشونت ها تاکید شد

​در کنفرانس"صلح کابل" بر کاهش خشونت ها تاکید شد

Jul 07, 2020 - 10:31

کابل (پژواک، ۱۷ سرطان ۹۹) : در کنفرانسى به اشتراک ۲۰ کشور و سازمان های جهانی که در مورد صلح افغانستان در کابل دایر گردید، قبل از آغاز مذاکرات بین الافغانی بر کاهش خشونت ها تاکید شد.

درخبرنامه اى وزارت امور خارجه  که امروزمنتشر وبدسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته ،آمده است، کنفرانس منطقوی تحت عنوان "تقویت اجماع برای صلح افغانستان" به ابتکار دولت جمهوری اسلامی افغانستان و با حضور داشت نمایندگان  کشورهای همسایه و منطقه به تاریخ ۱۶ سرطان ۱۳۹۹ در کابل به شکل تماس ویدیویی برگزار گردید.

منبع افزوده است، سخنران آغازین کنفرانس رییس جمهور محمد اشرف غنی، بود و مدیریت کنفرانس را محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان بر عهده داشت. سخنرانی پایانی کنفرانس را داکتر عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی ارایه نمودند.

در خبرنامه آمده است، در این کنفرانس نمایندگان از۲۰ کشور و سازمان های بین المللی اشتراک داشتند که در جریان ارائه بیانيه های شان به وضوح روی اجماع پیرامون روند صلح به رهبری و مالکیت افغانها تاکید نمودند.

منبع افزوده است که بیانیه های اشتراک کننده گان بر آخرین تحولات مرتبط به روند صلح، به خصوص کاهش چشمگیر سطح خشونت ها توسط طالبان، آزاد سازی زندانیان میان طالبان و دولت افغانستان، آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و برقراری آتش بس بشردوستانه به منظور گسترش کارزار به هدف مبارزه با شیوع ویروس کرونا در افغانستان تمرکز داشت.

منبع گفته است که اشتراک کننده گان با اشاره به گزارش شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد سطح بلند خشونت ها و اعلامیه سرمنشی سازمان همکاری های اسلامی، از طالبان خواستند که خشونت‌ها را به شکل چشمگیر آن کاهش داده تا زمینه آغاز هر چه عاجل مذاکرات صلح مساعد گردد.

وزارت  امور خارجه می گوید،  اشتراک کننده گان از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان ها حمایت نموده و خواستار حفظ ارزش ها و دستاوردهای مشترک مردم افغانستان و جامعه بین المللى در دو دهه اخیر شدند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan