خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امریکا ٤٩ میلیون دالر دربخش "مساعدتهای بشرى" با افغانستان کمک کرد

امریکا ٤٩ میلیون دالر دربخش "مساعدتهای بشرى" با افغانستان کمک کرد

Jul 08, 2020 - 15:19

کابل(پژواک،۱۸سرطان۹۹): ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا، ۴۹ میلیون دالر امریکایی را برای مساعدت های بشری و مصؤنیت غذایی برای برنامه غذایی سازمان ملل متحد در افغانستان کمک کرد.

در خبرنامه ای دفتر مطبوعاتی سازمان غذایی جهان(WFP)درافغانستان که امروز۱۸ جوزا به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، آمده است  که این پول ازبخش کمک های بشری ادارۀ انکشاف بین المللی ایاالت متحده امریکا USAIDinfo-icon)  (می باشد تا با جوامع نیازمند در کشور جهت مرفوع ساختن نیازمندی های غذایی و تغذیه ایشان ازطریق برنامه های متعدد کمک شود.

دربخشى ازخبرنامه به نقل از پیتر نتیلو، رئیس ادارۀ انکشاف بین المللی ایاالت متحده امریکا آمده است:« کمک با افراد نیازمند در چنین حاالت بی ثبات از اهمیت خاص برخوردار است. »

وی در ادامه گفته است: (خوشحالم که این کمک ازطريق ما به همکاری سازمان غذایی جهان برای نیازمندان صورت می گیرد.)

موصوف علاوه کرد که با این کمک جدید، سازمان غذایی جهان ازطریق توزیع مواد غذایی و پول نقد، نزدیک به یک میلیون مردم رسیدگی خواهد کرد.

درادامۀ خبرنامه به نقل از رابرت کسا کا، معاون و سرپرست پروگرام غذایی جهان در افغانستان نوشته شده:« این کمک در یک حالت جدی بدست آمده که بطور تخمینی چهار میلیون تن با کمبود شدید مواد غذایی در کشور روبرو اند»

موصوف در ادامه می افزاید:«ما از این کمک و حمایت تغیير ناپذیر ایالات متحده امریکا که در سال متمادی انجام میدهد، قدردانی می نمائیم، زندگی صدها هزار مردم مصؤنیت خواهد یافت.»

وی می گوید که بخشی از این کمک ها بالای توانمند سازی ترانسپورت پروگرام غذایی جهان در افغانستان که مسؤلیت انتقال مواد غذایی به مناطق دور دست را دارد و همچنان بالای خدمات هوایی بشری ملل متحدکه به نمایندگی از جامعۀ بین المللی خدمات هوایی بشری را در افغانستان فراهم میکند به مصرف خواهد رسید.

قابل یاد آوریست که قبل از شیوع کووید-۱۹ ،پروگرام غذایی جهان در افغانستان درنظرداشت که برای ۲،۷ میلیون تن در افغانستان کمک های بشر دوستانه را برساند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement