خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تهداب يک "گدام سرد" برای حفاظت واکسین ها در هرات گذاشته شد

تهداب يک "گدام سرد" برای حفاظت واکسین ها در هرات گذاشته شد

Jul 08, 2020 - 15:54

شهرهرات (پژواک، ١٨ سرطان ٩٩): ساختمان گدام سرد ساحوی یا مرکز زنجیرۀ سرد برای حفاظت واکسین ها در زون غرب کشور، در ولايت هرات تهداب گذاری شد.

مسوولان صحی در هرات می گویند که در این مرکز، واکسین پولیو، سرخکان، واکسین ایپاتیت، واکسین پنج‌گانۀ تیتانوس، واکسین "بی سی جی" نگهداری و برای باشندگان ولایت های هرات، فراه، غور، بادغیس و نیمروز خدمات رسانی می گردد.

عبدالحکیم تمنا رییس صحت عامه هرات در مراسم تهداب گذاری این مرکز گفت که در حال حاضر مرکز زنجیرۀ سرد زون غرب در داخل شفاخانۀ حوزوی هرات با مشکلات زیاد فعالیت دارد و با اتمام کار این مرکز، مشکلات کنونی برطرف خواهد شد.

وی افزود، این مرکز به هزینۀ ٢٨ میلیون افغانی به حمایت مالی یونسیف درمدت یک سال آینده به گونۀ ستندرد در دو طبقه در جوار شفاخانۀ کووید-١٩ شهید راضی و جوار خواجه عبدالله انصاری ساخته میشود.

موصوف افزود، این نخستین پروژه پس از شیوع کرونا در هرات است و در روزهای آینده نیز پروژه های ساخت و ساز ديگر در این ولایت افتتاح و یا تهداب گذاری خواهد شد.

داوود هاشمی معاون والی هرات  نیز در مراسم تهداب گذاری این گدام سرد گفت که مرکز زنجیرۀ سرد برای محافظت از گونه های واکسین می تواند سهولیت های بیشتری را برای ارایه واکسین برای باشندگان زون غرب ایجاد کند.

او از شرکت سازنده این ساختمان خواست تا به گونۀ ستندرد، با کیفیت و به زمان معینه آن کار گدام را به اتمام برساند.

عزت الله صاحب زاده، انجنیر ساحوی این پروژه به پژواک گفت که این ساختمان در مدت یک سال به گونۀ ستندرد ساخته خواهد شد.

باشندگان زون غرب نیز امیدوار اند که با ساخت این مرکز، سهولت های بیشتری در راستای ارایۀ خدمات صحی به ویژه واکسین برای کودکان مساعد شود.

مرکز زنجیرۀ سرد برای محافظت از گونۀ های واکسین درحالی ساخته میشود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، کمپاین واکسین فلج کودکان درکشور و به ویژه حوزه غرب متوقف شده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan