خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ۱۲ میلیون تن رسید

تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ۱۲ میلیون تن رسید

Jul 09, 2020 - 12:05

کابل ( پژواک، ۱۹ سرطان ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ۱۲ میلیون تن رسیده و هفت میلیون دیگر صحت یاب شده اند.

ویروس کرونا حدود شش ماه قبل نخست در شهر اووهان چین پیدا شد که اکنون به بیش از ۲۰۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند، اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشورهای اروپایی، امریکا و یک تعداد آسیایی با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا چاشت امروز در تمام جهان تعداد بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به ۱۲ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا پنج صد و ۵۲ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی بیش از هفت میلیون تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد بیماران کرونا به سه میلیون رسیده است وحدود ۱۳۴ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا، برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند، در برازیل بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار و درهندوستان ۷۷۰ هزار تن مبتلا شده اند، اما در برازیل ۶۹ هزار تن و در هندوستان ۲۱ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون بیش از ۳۳ هزار تن مبتلا، ۹۲۰ تن جان باخته و حدود ۲۱ هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement