خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​بزرگترين فارم ماهی ‌پروری درکندهار افتتاح شد

​بزرگترين فارم ماهی ‌پروری درکندهار افتتاح شد

Jul 09, 2020 - 14:30

کندهار (پژواک ۱۹ سرطان ۹۹) : یک فارم بزرگ ماهی‌ پروری به سطح کشور در ولسوالی دامان ولایت کندهار امروز به بهره ‌برداری سپرده شد.
این فارم  توسط حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت و هیات همراهش با اشتراک عبدالحنان منیب معاون والی قندهارامروز به بهره‌برداری سپرده شد.
درخبرنامه اى مقام ولایت کندهار که به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته ،آمده است، این فارم بزرگ در منطقه‌ی انارباغ  قلعه‌چه‌ی ولسوالی دامان توسط پروژه‌ی ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت ساخته شده است.
منبع افزوده است، این فارم در ۴۲ جریب زمین و با هزینه‌ی مجموعی ۶.۳ میلیون افغانی ساخته شده است.

برمبناى معلومات منبع ، این فارم یکی از بزرگ‌ترین فارم‌های ماهی پرورى در کشور است و ظرفیت پرورش دو میلیون جوجه‌ماهی را دارد.
کندهار از شمار ولایت‌هایی است که بیش‌ترین فارم‌های ماهی‌ پروری را دارد. سالانه ظرفیت تولید گوشت ماهی در ولایت قندهار، بیش از شش هزار متریک تن است.
باید گفت که در ولایت کندهار، سرمایه‌گذاری‌ها در بخش ساخت فارم‌های پرورش جوجه‌ماهی، در حال گسترش است.

طبق یک خبر دیگر حشمت‌الله غفوری معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، در سفرش به ولایت کندهار، پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی را در ولسوالی دامان نیز افتتاح کرد.

طبق معلومات وزارت زراعت، قرار است کار ۹۴۸ پروژه، شامل ۹۰۰ کشمش‌خانه و ۴۸ سرخانه برای نگهداری انار، در ولایت قندهار، جمعاً به هزینه‌ی حدود ۵۲۰ میلیون افغانی ساخته شود.
در مراسم افتتاح این پروژه‌، عبدالحنان منیب معاون مقام ولایت و شماری دیگر از مسوولان محلی حضور داشتند.
مقام ولایت کندهار می گوید، قرار است ۹۰۰ کشمش‌خانه، هر کدام با ظرفیت ۱۶ متریک تن، درآن ولايت به هزینه‌ی جمعی ۳۳۲ میلیون افغانی ساخته شود.
کندهار یکی از تولیدکننده‌گان بزرگ انگور در کشور است و ساخت این کشمش‌خانه‌ها، می‌تواند بخشی از مشکلات انگورداران این ولایت را حل کند.
هم‌چنان ۴۸ سردخانه‌ی صفر انرژی برای نگهداری انار، به هزینه‌ی ۱۲۴ میلیون افغانی در قندهارنيز ساخته می‌شود.
انار قندهار، در کشور و جهان مشهور و خوش‌نام است و ساخت زیربناهای نگهداری آن، می‌تواند در مدیریت قیمت‌های انار در بازار و نیز تقویت اقتصاد باغداران کمک کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan