خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بانک جهانی کمک ۲۰۰ میلیون دالری دیگر را با افغانستان اعلان کرد

بانک جهانی کمک ۲۰۰ میلیون دالری دیگر را با افغانستان اعلان کرد

Jul 10, 2020 - 11:28

کابل (پژواک، ۲۰ سرطان ۹۹): بانک جهانی کمک "بلاعوض" ۲۰۰ میلیون دالری را به هدف حمایت از مردم آسیب پذیر از کروناویروس و تقویت سکتور خصوصی در افغانستان تصویب کرده است.

به گفته این بانک، قرار است این بسته کمک مالی جهت مقابله با اثرات منفی اقتصادی و اجتماعی بحران کووید- ۱۹ در افغانستان، تامین تسهیلات اولیه برای شهروندان این کشور و حمایت از سکتور خصوصی به مصرف برسد.

در یک اعلامیه که از طرف بانک جهانی منتشر شده آمده است، که از میان ۲۰۰ میلیون دالر، ۱۰۰ میلیون آن از سوی اداره انکشاف بین‌المللی و ۱۰۰میلیون دالر آن توسط صندوق انکشافی افغانستان پرداخته می‌شود.

این بانک ابراز امیدواری کرده است که دولت افغانستان اقدامات اساسی را به هدف تقویت پالیسی‌ها در راستای تسریع بهبود اوضاع اقتصادی، اجتماعی و تقویت زیربناهای اساسی، از جمله تامین انرژی برق، دسترسی به آب آشامیدنی، و خدمات مخابراتی در این کشور روی دست گیرد.

هینری کرالی مسوول بخش بانک جهانی در افغانستان گفت: "در حالی‌که بحران شیوع ویروس کوید۱۹ سبب کاهش رشد اقتصادی و عواید ملی افغانستان گردیده است این پروگرام منابع مالی را به منظور مدیریت اثرات ناگوار این ویروس برای افغانستان فراهم می کند."

او گفته که امیدوار است این با این بسته کمک مالی تاثیرات منفی کروناویروس بر زندگی خانواده‌های آسیب‌پذیر رفع گردد و "بنیادهای اساسی برای تسریع رشد اقتصادی در افغانستان گذاشته شوند."

به گفته وی، بانک جهانی متعهد است تا در شرایط دشوار کنونی در کنار مردم این کشور باقی بماند.

این بانک در (۱۹ ماه ثور) سال جاری از تصویب کمک ۴۰۰ میلیون دالری به افغانستان خبر داده بود که در بخش مبارزه با کرونا و تقویت سکتور خصوصی در این کشور به مصرف خواهد رسید.

این در حالی است که شمار واقعات مثبت کروناویروس در این کشور به ۳۳ هزار و ۹۰۸ مورد رسیده است که از این میان، ۹۵۷ در اثر این ویروس درگذشته اند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan