خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشنده هاى سروبى : حکومت بايد جلوتحرکات طالبان را بگيرد

باشنده هاى سروبى : حکومت بايد جلوتحرکات طالبان را بگيرد

Jul 11, 2020 - 14:10

کابل(پژواک،۲۱سرطان ۹۹):مسوولان و باشنده گان ولسوالی سروبی کابل می گویند که از چهار روز به این طرف ساحۀ جگدلک این ولسوالی در محاصره مخالفین مسلح دولت قرار دارد و طالبان ۳۵ باشندۀ محل را به دلیل همکاری با دولت با خود برده اند.

یک تن از متنفذین ساحه جگدلک ولسوالی سروبی که بنابر مشکلات امنیتی نمی خواهد از او در گزارش نام برده شود در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که از چهار روز به این طرف، ساحۀ جگدلک ان ولسوالى تحت محاصره مخالفین مسلح دولت قرار دارد و تمامى راه های مواصلاتی منتهى به این ساحه ازسوى مخالفين ماین گذاری شده است.

او می گوید که درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی مستقر در ولسوالی سروبی به شکل وقفه ای جریان دارد و طالبان ازخانه های مردم  به عنوان سپر استفاده می کنند.

به گفته اى موصوف ، گروه طالبان از استقامت هاى تزیین، حصارک و تورغر ساحۀ جگدلک را تحت محاصره قرار داده اند و بیش از یک هزار طالب ازمسير کوه صافی، خوگیانی ننگرهار و ولسوالی ازره لوگر به این ساحه آمده اند و درصدد تصرف این ساحه می باشند.

وی همچنان گفت که گروه طالبان ٣٥ تن از باشنده گان این محل را باخود به سوی تور غر برده اند و از بزرگان این ساحه خواسته اند که درصورتى  با دولت قطع رابطه کنند و فرزندان شان را که در چوکات دولت در بخش های ملکی و نظامی کار می کنند، از کار دست بکشند، این افراد را رها می کنند.

این متنفذ می گوید که حدود ۲۰ سال می شود که جگدلک در کنترول دولت بود اما حالا طالبان در تلاش اند تا این ساحه را به تصرف خود بیاورند.

وی افزود که حدود ۱۶۰ تن از نیروهای امنیتی برای مقابله با حملات مخالفین به ساحه آمده ؛ اما ضرور است که تعداد نیروهای بیشتر فرستاده شود و حملات هوایی نیز صورت گیرد تا مخالفین نابود شوند زیرا دراثر درگيرى هاى که در داخل قریه جات جگدلک جریان دارد بیشتر منازل رهایشی و افراد ملکی آسیب دیده اند.

در همین حالا گوهر الرحمان بابری ولسوال سروبی کابل در صحبت با آژانس خبری پژواک تایید کرد که از چهار روز به این طرف درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ساحه جگدلک این ولسوالی جریان دارد.

او می گوید که ٣٥ تن از باشنده گان اين محل را طالبان با خود برده اند و خانه های مردم را به عنوان سپر در مقابل نیروهای امنیتی استفاده می کنند.

وی افزود که جنگ به شکل وقفه ای ادامه دارد که تاکنون شش تن به شمول دو منسوب پولیس ملی ، دو سرباز اردوی ملی و دو فرد ملکی مجروح گرديده  اند و ١٠ تن از مخالفین مسلح دولت دراین درگیری ها کشته شده اند.

بابری در ادامه می گوید که نیروهای تازه نفس به رهبری قوماندان امنیه ولسوالی سروبی به محل فرستاده شده و تمامى جزییات در مورد حملات مخالفین با مرکز نیز شریک شده است.

پژواک با تماس های مکرر موفق نشد تانظر وزارت امور داخله و دفاع ملی را نیز در مورد داشته باشد.

به اساس معلومات مسوولان جگدلک در ۲۵کیلومتری جنوب مرکز ولسوالی سروبی موقعیت دارد.

در همین زاهد الله یک تن از باشنده گان ولسوالی خاک جبار کابل به پژواک گفت که در این اواخر تحرکات مخالفین مسلح دولت در این ولسوالی بیشتر شده و همواره گروه طالبان ،کارمندان دولت و نیروهای امنیتی را که ايام  رخصتی به خانه هایشان می آیند ،هدف قرار میدهند.

وی افزود:«هفتۀ گذشته طالبان یک منسوب امنيتى را که در گردیز وظیفه داشت و به رخصتی به قریه آمده بود با دو تن دیگر که یکی آنها در کمر بند شهری کابل و دیگر در قوماندانی امنیه کابل کار می کردند با خود برده اند.»

به گفته اى موصوف، طالبان از طرف شب بالای خانه های که فرزندان شان در چوکات دولت کار می کنند عملیات انجام ميدهند که اين کار باشنده گان اين محل را نگران ساخته و همه از طرف شب در خانه های پهره داری می کنند.

وحید احمدزی ولسوال خاک جبار کابل به پژواک گفت که طالبان دراین ولسوالی کدام قرارگاه و مرکز ندارند اما به شکل دزد می آیند وکسی را هدف قرار داده دوباره فرار می کنند.

او می گوید که ۹۵ درصد  ولسوالی در کنترول دولت است و پلان منظم برای جلوگیری از تحرکات مخالفین مسلح دولت تهیه شده که در آینده نزدیک  عملى می شود.

به گفته اى وی در حال حاضر وضعیت امنيتى  اين ولسوال نورمال است اما دشمن از هر فرصت استفاده می کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan