خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​تاشش ماه آینده، به سرپرستی دربست‌های يک و دُو ادارات خدمات ملکی پایان داده می شود

​تاشش ماه آینده، به سرپرستی دربست‌های يک و دُو ادارات خدمات ملکی پایان داده می شود

Jul 11, 2020 - 14:37

کابل(پژواک،۲۱سرطان۹۹):ریاست کمیسیون مستقل اصلاحات اداری،  موجوديت سرپرستان در بست های یک و دو در ادارات خدمات ملکی را چالش عمده خوانده  تصميم دارد که تا شش ماه آینده  این مشکل را رفع  نمايند.

در صفحۀ اجتماعی فیسبوک کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی نوشته است:« حضور سرپرستان در بست‌های یک و دو در ادارات خدمات ملکی به یکی از مشکلات اساسی اداری بدل شده است.»

منبع می نویسد:« بر بنیاد هدایت مقام عالی ریاست جمهوری، بورد کمیشنران حضور سرپرستان در دستگاه خدمت ملکی را مورد بررسی قرار داد و فیصله شد که تا شش ماه آینده، به سرپرستی در بست‌های یک و دوی ادارات خدمات ملکی پایان داده شود.»

به نقل از منبع درحال حاضر، حدود ۴۰۰ بست یک و دوی خدمات ملکی از سوی سرپرستان اداره می‌شود.

به همين گونه خاطرنشان گرديده  است :« این در حالی است که درجریان یک سال گذشته، حدود ۲۶۶ بست یک و دوی خدمات ملکی، در نتیجۀ تقاعد، استعفا و یا ترک وظیفه، شاهد ضایعات بوده است.»

کمیسیون اصلاحات اداری گفته است که بورد کمیشنران فیصله کرد تا در مرحلۀ نخست، لوایح وظایف این بست‌ها بازنگری و به ‌روز رسانی شود.

به نقل از احمد نادر نادری رییس کمیسیون مستقل اصلاحات داری نوشته شده است:« حضور سرپرستان در ادارات دولت به مدت زیاد به دلیل عدم اطمینان از تداوم کار می‌تواند به سلامت کار و نتایج متوقعه از اداره صدمه برساند. »

وی می گوید، بنا بر این، بدون حالات استثنایی، باید تمام تلاش ممکن صورت بگیرد تا از تداوم سرپرستی در ادارات جلوگیری شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan