خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قطعۀ ويژه پوليس شاروالی كابل لغو گردید

قطعۀ ويژه پوليس شاروالی كابل لغو گردید

Jul 12, 2020 - 11:57

کابل(پژواک،۲۲سرطان۹۹): با لغو قطعۀ " ويژه پوليس شاروالی کابل" ، مسوولیت جلوگیری از ساخت و ساز بلند منزل های غیرقانونی و نظم شهری به وزارت امور داخله واگذار گرديد.

قابل یاد آوریست که سال گذشته قطعۀ ویژه پولیس جهت جلوگیری از غصب زمین و اعمار ساختمان‌های خودسر، ممانعت از تخلفات شهری و همکاری در تنفیذ قوانین و مقررات  درچوکات شاروالی کابل ایجاد گردید.

این قطعه با کمیت ۴۰۹ نفر از افسران، ساتنمنان و سربازان در جمع قوماندانی امنیه کابل تشکیل و توظیف گردیده بود.  

نعمت الله بارکزی رئیس نشرات و آگاهی عامه شاروالی کابل امروز به آژانس خبری پژواک گفت که این قطعه به اساس لزوم دید شاروالی کابل، فیصله شورای امنیت و حکم رئیس جمهور غنی لغو شده است.

 وی می گوید که قبلا مسوولیت جلوگیری ازساخت و ساز بلند منزل هاى غیرقانونی و نظم شهری به عهده شاروالی کابل بود؛ اما با لغو این قطعه، این مسوولیت به وزارت امور داخله انتقال گردید.  

او علاوه کرد که شاروالی کابل در این عرصه با وزارت امور داخله همکار و هماهنگ خواهد بود.  

بارکزی در مورد وجود فساد،  دراداره شاروالى کابل می گوید:«موضوع فساد اداری را نه تایید و نه رد می کنیم این موضوع تحت بررسی ما قرار دارد.»

 با اينحال پژواک نتوانست با وجود تماس هاى مکرر ديدگاه وزارت داخله را بدست بياورد اما يک منبع مطبوعاتى وزارت داخله که از ذکر نامش در گزارش خود داری کرد، لغو قطعۀ ويژه را تاييد کرد .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan