خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ولسی جرگه از کارکرد آژانس خبرى پژواک و هشت صبح تقدير بعمل آورد

ولسی جرگه از کارکرد آژانس خبرى پژواک و هشت صبح تقدير بعمل آورد

Jul 12, 2020 - 15:58

کابل (پژواک، ۲۲ سرطان ۹۹): کمیسیون دینی و فرهنگی ولسی جرگه ضمن تقدیر از کار کرد آژانس خبری پژواک به دانش کروخیل رئیس این اداره و به وحید پیمان سردبیر روزنامه هشت صبح تقدیر نامه ها اهداء کرد.

اين درحاليست که آژانس خبری پژواک اخيرا گزارشی از قاچاق ٣٢دستگاه تنفس مصنوعی (وینتلاتور) به پاکستان را بدست نشرسپرد که با تقدیر و تحسین مردم و اراکین بلند پایۀ دولتى  رو به رو شد.

همچنان خبرنگاران بدون مرز نيز آژانس خبری پژواک و انیسه شهید خبرنگار طلوع نیوز درمیان ۳۰ کشور را به عنوان قهرمان اطلاع رسانی در دروه کرونا معرفی کرد و روزنامه هشت صبح نیز اخیرا گزارشی در مورد توزیع نان خشک نشر کرد.

کمیسیون دینی و فرهنگی ولسی جرگه امروز طی نشستی از کارکرد رسانه ها بخصوص آژانس خبری پژواک در راستای خبر رسانی به موقع در زمان  دورۀ قرنطین تقدیر به عمل آورد.

نصیر مجددی عضو این کمیسیون درنشستى که به همين منظور در شورای ملی برگزار شده بود گفت، با وجود آنکه زندگی کارمندان رسانه اى باخطرجدى ابتلا به ويروس کرونا مواجه بود؛ اما با آنهم دست اندرکاران رسانه در راستای اطلاع رسانی و مبارزه با کرونا نقش خوبی را ایفا کردند.

مجددی افزود :" ما شاهد مبتلا شدن هزار ها کارمند رسانه یی و جان باختن شماری ازآنها بوده ایم ؛ اما با این همه آنها دست از مسایل خبری و اطلاع دهی نه کشیده اند و با تلاش ، با انگیزه و با عشق گام های  استوار برداشته اند که قابل ستایش است."

دانش کروخیل رییس آژانس خبری پژواک در نشست یاد شده گفت که به کمک وفشاربرخى وکلا و رسانه ها سرنوشت ۲۶  دستگاه ونتلاتور مشخص گرديده است .

بگفته اى کروخيل ، قبل ازاين وزارت صحت عامه گفته بود که بعد ازشيوع ويروس کرونا ۳۷ پایه ونتيلاتوربه آن وزارت کمک شده اما فعلا ۶۳ پايه ونتيلاتورکمک شده را تاييد مى کنند.

موصوف در خطاب به وکلا گفت:"از وزارت صحت عامه بپرسید، ونتيلاتور های را که قبلا در لست نبود، از کجا بدست آورده اند ، آنها مکلف اند که به ملت صادقانه جواب دهند."

دانش کروخيل به اعضاى شوراى ملى اطمینان داده افزود:"اگر حمایت  شما وکلا و مردم باشد ما میتوانیم بیشتر از پیش مصدر خدمت به کشور شویم."

قابل ذکر است که این کمیسیون در کنار رییس آژانس خبری پژواک،  به وحید پیمان مدیر مسوول رسانه هشت صبح و انیسه شهید خبرنگار تلویزیون طلوع  نیز تقديرنامه اهداء کرد.

در تقدیر نامه که از سوی کمیسیون معارف و تحصیلات عالی ولسی جرگه به دانش کروخیل رییس آژانس خبری پژواک داده شده است ،آمده است:"این کمیسیون این تقدیر نامه را به منظور فعالیت و مسوولیت های رسانه ای که در راستای اطلاع دهی،وقایه، آگاهی عامه و مبارزه با فساد از سوی آژانس پژواک صورت گرفته، اهداء می نماید."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan