خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ۱۳ میلیون تن رسید

تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ۱۳ میلیون تن رسید

Jul 14, 2020 - 09:56

کابل ( پژواک،  ۲۴ سرطان ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ۱۳ میلیون تن رسیده و نزدیک به هشت میلیون دیگر صحت یاب شده اند.

ویروس کرونا حدود شش ماه قبل نخست در شهر اووهان چین پیدا شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند، اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشورهای اروپایی، امریکا و یک تعداد آسیایی با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا صبح امروز در تمام جهان تعداد بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به ۱۳ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا پنج صد و ۷۲ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی بیش از هفت میلیون و ۷۶۵ هزار تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه، از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد بیماران کرونا به سه میلیون ۴۴۰ هزار تن رسیده است وحدود ۱۳۷ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا، برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند، در برازیل بیش از یک میلیون و ۸۶۰ هزار و درهندوستان ۸۸۰ هزار تن مبتلا شده اند، اما در برازیل ۷۲ هزار تن و در هندوستان ۲۳ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت درحال گسترش است که تا اکنون بیش از ۳۴ هزار تن مبتلا، ۱۰۳۰ تن جان باخته و حدود ۲۲ هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan